EELK Misjonikeskuse piiblikursus Põltsamaal

Küpsematele koguduseliikmetele mõeldud täiskasvanute piiblikursust on Põltsamaa kiriklas peetud aastast 2015. Selle eesmärk on toetada osalejate isikliku usu küpsemist läbi õppe ja grupiosaduse ning kasvatada kogudusse kindlamat, teadlikumalt kaasa töötavat inimest.

Kaheksa toredat aastat on seljataga. 117 inimest on saanud lõputunnistuse, neist 10 südamesse kutse hakata õppima teoloogiat. Mitmed kogudused on saanud endale toredaid kaastöölisi. Seepärast jätkavad korraldajad rõõmuga ka sel hooajal ja kutsuvad kõiki huvilisi kursusega liituma.

Üheksa sessiooni toimuvad reedeti ja laupäeviti ning seda harilikult kuu viimasel nädalavahetusel.

Reedel kell 19 alustatakse kokkusaamist õhtusöögiga, sellele järgneb vestlusring, siis piiblitund ning õhtupalve. Päev lõpeb kell 23.

Laupäeval kell 9 on hommikusöök, 9.30 hommikupalvus (mille teevad kursuslased), kell 10 algavad loengud, mis kestavad kella 15-ni. Koolituspäeva lõpetab palvus armulauaga. Vahepeal, kell 13-13.30 on ka lõuna.

Loengud on peamiselt kõrgkoolide õppejõududelt ning EELK teoloogidelt. Alati on kohal kursuse koordinaatorid, õpetajad Markus Haamer ja Kalle Kõiv. Üks kokkusaamine koos toitlustuse ja majutusega maksab 35 €.

• Mina kristlasena
  • Religioon