Paide Püha Risti kirik sai Rootsist kingituseks digioreli

Paide Püha Risti kirik sai Rootsist kingituseks digioreli

Paide Püha Risti kirik sai oma 240. pühitsemisjuubeli aastal Rootsist kingituseks digioreli, mille annetas Göteborgi Rahvusvahelise Oreliakadeemia kauaaegne õppejõud ja organist Ulla Ericsson. Uus instrument avardab kiriku jumalateenistus-, kontserdi- ja õppetegevuse võimalusi.

Koguduse teatel jõudis väärtuslik kingitus Paidesse Rootsist. Enne instrumendi kirikusse viimist kõlasid selle esimesed helid Paide kiriku torni all organist ja koorijuht Janika Oja esituses.

Digiorel täiendab ajaloolist Kriisade orelit

Paide kiriku peamise ajaloolise instrumendina heliseb edaspidigi vendade Kriisade 1933. aastal valminud orel. Uus digiorel ei asenda, vaid täiendab seda.

„Uus digiorel on väärtuslik täiendus kiriku senisele muusikaelule,” ütles Janika Oja. Tema sõnul pakub digitaalne instrument kvaliteetset helipilti kiriku igapäevaste jumalateenistuste ja ametitalituste saatmiseks.

Uus instrument loob võimalusi kontsertideks ja õpitubadeks

Digiorel võimaldab korraldada orelikontserte ja muusikalisi õpitube. Erinevalt traditsioonilisest vileorelist on huvilistel ja muusikaõppuritel uuel instrumendil mugav ise harjutada ning orelimänguga lähemalt tutvuda.

Paide Püha Risti kogudus tänab Ulla Ericssoni kingituse eest ning kutsub kõiki huvilisi osa saama kiriku juubeliaasta sündmustest ja uue instrumendi kõlast.


Vaata ka

Meeldib 1