20. pühapäev pärast nelipüha: Usk ja uskmatus

Õp Enn Auksmanni mõtisklus

Tee mind terveks, Issand, siis ma saan terveks; aita mind, siis ma saan abi. (Jr 17:14)

Usk on Jumala and. Just usus tunneb kristlane Jeesuses ära Jumala Poja, Päästja, kes teeb Jumala tegusid. Jeesuse eluajal kahtlesid paljud Temas või panid teda pahaks, eitades Tema jumalikkust ja pidasid Te­da rahva ülesässitajaks. Usk ja uskmatus võitlevad teineteisega aga ka iga kristlase süda­mes. Seepärast tuleb Jeesuse järgijal uurida ja mõista oma usu aluseid, et olla valmis kahtlustele arukalt vastu astuma.

Me palvetame: Issand Jumal, Sina halastad neile, kes Sind appi hüüavad, ja annad patud andeks. Elusta meie südames lootus Sinu igikestvale armule, kui kohkunud südametunnistus meid vaevab. Tee meid terveks seespidise inimese poolest, pühitse meie elu ja juhi meid Sinu rahva igavesse rõõmu. Jeesuse Kristuse, Sinu Poja, meie Issanda läbi.

Vaata ka:

Meeldib 1