Eesti Kirik 14. oktoobril

Eesti Kirik 13. oktoobril 2020
  • Arvamusloos kirjutab teoloogiadoktor Veiko Vihuri sõnavabadusest ja ütleb, et oleme praegu tunnistajaks vabaduse ja demokraatia kokkuvarisemisele lääneriikides. Vihakõne teemal kirjutab ka kolumnist Alar Kilp.
  • Vabatahtlike panusest kiriku tööpõllul kirjutab juhtkirjas EELK Misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru.
  • Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk kommenteerib rahaeraldust Jõgeva kirikule, öeldes, et tegu on multifunktsionaalse kogukonnakeskusega, kus peetakse ka jumalateenistusi. Valminud on juba vanast veetornist ümber ehitatud torn.
  • Toimetaja Liina Raudvassar ja reisisarja „Eestimaa kirikud ja orelid“ seltskond oli lõikustänupüha teenistusel Saaremaal Kihelkonna kirikus.  Kihelkonnal jutluse pidanud Arne Hiob toonitas, et hingeõndsuse nimel peame hoiduma maise vara asetamisest Jumala koha peale.
  • Tänasest lehest leiab nimekirja teenekatest kiriku töötegijatest ja ilmikutest, kellele EELK on määranud autasu.  Lood on teenekast kirikumuusikust Aivi Otsnikust, toomkooli arengusse panustanud Peep Mühlsist, kasvatusteadlasest Inger Kraavist ja Jõelähtme kogudust teeniva õpetaja Margus Kirja ja koguduse tegemistest.
  • Viljandi praostkonna sinodiülevaatest loeme, et aasta töötegijaks valiti Paistu koguduse juhatuseesimees Ande Lehtmets, kiriku sõbraks professor Andres Uibo. Viljandi praostkond läheb tulevikule vastu kogenumana ja kindlamana, kirjutab ülevaate autor, praostkonna sekretär Toivo Vilumaa.
  • Vallo Kepp kirjutab luuletaja Kalju Lepikust, kellele avati tema sünnikodus Koerus mälestusmärk. Mäletsused puudutavad vanaisa Mihkel Leppikut ning luuletaja noorpõlve.
  • Muinsuskaitseamet annab täna üle aastapreemiaid. Tallinna Pühavaimu kirikus esitleti EELK Usuteaduse Instituudi usuteaduskonna dekaani dr Randar Tasmuthi pühendusteost.
  • Mõtisklemisainet pakub mõni luuletus, sõnaga toetab lugejaid jutlusega Harju-Jaani koguduse õpetaja, kaitseväe kaplan Jaan Nuga.
  • Eesti Kirik tähistab lehe taasilmumise 30. aastapäeva reedel kell 11 tänujumalateenistusega Tartu Jaani kirikus.