Lääne-Nigula kihelkond peab  ajaloopäeva

Lääne-Nigula kihelkond peab ajaloopäeva

Pühapäeval, 06. septembril korraldavad Lääne-Nigula kogudus ja vald ühiselt ajaloopäeva. Sellega märgitakse mitut olulist sündmust: Lääne-Nigula koguduse endise õpetaja Friedrich Pohlametsa 120. sünniaastapäeva, koolijuhi ja köstri Ado Andre 140. sünniaastapäeva ja Vabadussõja ausamba rajamise 90. aastapäeva.

Ajaloopäeva avab kell 12.00 jumalateenistus Lääne-Nigula kirikus, kus jutluse peab koguduse õpetaja Leevi Reinaru. Järgneval konverentsil teeb ettekande õpetaja Friedrich Pohlametsa elust ja tegevusest piiskop Tiit Salumäe; koolijuhist ja köstrist Ado Andrest kõneleb ajaloolane Leho Lõhmus. Lõuna järel kiriku õues minnakse Vabadussõja ausamba juurde, kus Leho Lõhmus jutustab Lääne-Nigula ja teiste Eesti Vabadussõja ausammaste lugusid. Päeva lõpetab ringkäik Lääne-Nigula kirikuaias; ülevaate kogukonna ajaloolistest isikutest annab Saamo Heldema. Kirikus on üleval ka näitus kolmest ajaloosündmusest.