Peeti esimene e-sinod EELK ajaloos

Kanepis toimuma pidanud Võru praostkonna sinod peeti kehtestatud eriolukorra tõttu 16. aprillil e-koosolekuna rakenduses Zoom. Eesti Kiriku toimetaja Kätlin Liimets vahendas tänases lehes muljeid.

Eriolukorra kontaktivaesel ajal on iga kohtumine sündmus, ka siis, kui see toimub internetis. Eriti kui tegu on praostkonna 2019. aastat kokku võtva koosoleku ehk sinodiga. Kolmetunnine e-sinod õnnestus nii tehniliselt (tehnilise võimekuse tagas Põlva koguduse õpetaja Toomas Nigola) kui ka sisuliselt, kirjutas Liimets.

Peapiiskop Urmas Viilma tunnustas praostkonda kui kiriku kõige innovatiivsemat, lisades: „See on üle pika aja koosolek, mis ei keskendu pandeemiale. Suurepärane on tajuda, et koroonapaanika pole jõudnud kogudusteni, et kirik on säilitanud rahu, teeb kutsumust järgides oma tööd ja oleme eriolukorras kohanenud, säilitades oma põhimõtted ja väärtused.“

Peapiiskop julgustas ka kogudusi enam veebiülekandeid tegema, viidates, et jagatava toetuse üks märksõna on tehniliste võimaluste toetamine jumalateenistuste ülekandeks: „Et suudame ekraani kaudu koos käia, loob võimalusi tulevikuks. Tänane sinodi annab selleks kindluse. Veebikogudused on osutunud rohkearvulisteks. Veebis tehtav ei asenda kirikus toimuvat, ent kui suudame pärast kriisi säilitada kontakti ka veebikogudusega, siis väljume kriisist oluliselt tugevamana.“

Loe lisa ajalehe Eesti Kirik kodulehelt eestikirik.ee või paberväljaandest

Foto: Kätlin Liimets, ajalehe Eesti Kirik Facebooki leht