Pilistveres said noored kokku ja võimatu võimalikuks

21. – 23. augustini olid Pilistveres noortepäevad Järgmine Peatus (JäPe). “Küll tavapärasest väiksema osavõtjate arvuga ja nelja päeva asemel kolme päeva jooksul, sai laager siiski teoks,” vahendab EELK Tartu Pauluse koguduse septembri kuukiri “Pauluse Kiri”.

Laagri teema “Võimatu saab võimalikuks” oli paigas juba enne koroonakriisi, mil selgus, et Muhu saarel ei saa kavandatud laagrit pidada. Tänu lahkele Pilistvere kogudusele, kes oli valmis kirikunoori vastu võtma, sai laager siiski teoks ja seega võimatu võimalikuks. Kokku sai sadakond noort, kes on aktiivsed oma kodukogudustes.

Pauluse Kiri selgitab ka kirikunoorte kokkutuleku Jäpe tunnuslause algset tähendust. See osutab Jeesuse sõnadele (Mk 10, 27): “Inimese käes on see võimatu, mitte aga Jumala käes, sest Jumala käes on kõik võimalik.” See oli vastus jüngritele, kui nad tundsid ära, et taevariiki pääseda on inimlikult võimatu.

Loe lähemalt:

Jäpe noortepäevade kodulehekülg ja Facebooki leht, videouudis

EELK Tartu Pauluse koguduse septembri kuukuri Pauluse Kiri