Täna saab Sangaste kirikus kuulata värvimuusika kontserti

Täna saab Sangaste kirikus kuulata värvimuusika kontserti

Täna, 19. septembril kell 20.00 toimub Sangaste kirikus omanäoline kontsert „Topelt halo“, kus elektrooniliste meditatsioonidega astuvad üles kaks vaimulikku, Tarmo Linnas (EELK) ja Justinus I. Kiviloo (EAÕK). Kontsert on vaba annetusega.

Viru-Jaakobi koguduse vaimulik Tarmo Linnas esitab sekventseril ja süntesaatoritel omaloomingulisi helindeid nn tsirkulatsioone – Berliini koolkonna elektroonilisest ambient muusika-stiilist inspireeritud helilisi mõtisklusi ja meditatsioone, mida võib nimetada seisundimuusikaks. Justinus I. Kiviloo loeb vahepaladena mõtisklusi.

„Tulemas on unikaalne kontsert, võimalus kuulata ja näha eesti vaimuliku originaalset heliloomingut, mis on seotud mõtisklustega. Kaks vaimuliku – protestant ja õigeusklik, esitavad heli, valguse ja mõtiskluste keeles vaimse rännaku,“ selgitas EELK Sangaste Püha Andrease koguduse diakon Tanel Meiel.

Ambient on 1970. aastatel Euroopas sündinud muusikastiil, mis keskendub põhiosas helide kõlavärvingutele, et luua kuulajat ümbritsev ja haarav atmosfääriline ruum. Berliini koolkonna suunda iseloomustavad voogavad, heljuvad meloodilised partiid koos lühikeste, korduvate nootide jadadega, mis lisab muusikale rütmilise elemendi. Berliini suuna rajajateks on heliloojad Klaus Schulze ja Manuel Göttsching ning tuntumatest selle stiili viljelejatest võiks nimetada saksa gruppi Tangerine Dream ja prantsuse muusikut Jean-Michel Jarre.

Valgusefektid ja graafilised visuaalid toetavad heli ning loovad koosmõjus sakraal-ambientliku atmosfääri. Eesti muusikasõpradele on samast stiilist paremini tuntud ja nõukogude ajal vinüülidel välja antud prantslaste “Space”, sakslaste “Kraftwerk” ja lätlaste “Zodiac”. Samast ajast on tuntud eesti helilooja Sven Grünberg.

Kirikus on olemas desovahendid, tagatakse 2+2 vahemaa. Kõik huvilised on oodatud!

Meeldib 1