Vikerraadio “Kirikuelu” seekordne saade on pühendatud ristivanematele

Ristiema hella hoole all. Pilt on tehtud 2. oktoobril kolmandate laste ristimisel Käsmu kirikus. (Foto: Regina Hansen)

Ristivanemate kohta on öeldud, et nad on justkui kaitseinglid lapsele, vaimsed turvatöötajad, garantii, et kui pärisvanematega midagi juhtub, siis ristivanemad võtavad lapse oma hoole alla. Ajad on muutunud, kas on muutunud ka ristivanemate tähendus ja olulisus? Kui kaugele ulatub ristivanemluse traditsioon? Kes on ristivanem ja kuidas kord sõlmitud lepingut täita? Neil teemadel on kõnelemas Kose kiriku õpetaja Kerstin Kask ning teoloog Ingmar Kurg.

Hannes ja Iiri Hermaküla aga tutvustavad gospelmuusik Kirk Dewayne Franklinit.

Vikerraadio saade “Kirikuelu” vahendab kirikute, koguduste ja kristlike organisatsioonide tegevust ning uurib, mis on kiriku sõnum tänapäeva ühiskonnas. Saade aitab seletada kõike seda, mis näib kirikus kauge ja kättesaamatu.

“Kirikuelu” toimetajad on Meelis Süld ja Krista Taim.

Kuulake pühapäeviti kell 19.05 ja järelkuulake ka eelmisi saateid!