Eesti Kirik 10.11.202

Eesti Kirik 10.11.2021

Lehte on jõudnud ülevaade kirikumuusikute konverentsist, kus kõneldi uuest lauluraamatust ja sellest, kuidas töö selle koostamisega on edenenud.

Usuteaduse instituudi uueks arendusjuhiks on kirikuloo professor Priit Rohtmets. Ta ütleb, et tema töö eesmärk on kantud soovist, et usuteaduse instituut oleks tasemel nii teaduse kui ka õppe vallas. Ka jätkab ta tööd õppejõuna nii ülikooli usuteaduskonnas kui ka usuteaduse instituudis.

Juhtkirja on kirjutanud Misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru.

Oma suguvõsa isadest kirjutab kolumnist Sigrid Põld ja soovib kõikidele õnnistatud isadepäeva ning kutsub isasid märkama ja tunnustama.

Intervjuu on lehele andnud Agu Kaljuste, kes 1. oktoobril sai 70 ja on kogu elu olnud seotud Hageri kogudusega.

Tutvustame Kirikufondi ja Agapicsi koostöös sündinud kauneid jõulukaarte kunstnik Dolores Hoffmanni vitraažidega. Kaartide müügiga toetatakse kirikute remonti.

Anname teada, et vaimulike konverentsi juhatus on otsustanud jaanuaris konverentsi pidada ja kinnitanud selle teemaks „Hirmust ja armust“.

Teeme ülevaate Paldiski koguduses toimunud kohtumisõhtutest, Anna Humal kirjutab orelite ehitamisest ja jätkub järjelugu Roman Toist.

Jutluse on kirjutanud Tartu Pauluse koguduse õpetaja Kristjan Luhamets.

Meeldib 1