Eesti Kirik 30.06.2021

Eesti Kirik soovib oma lugejatele kaunist ja kosutavat suve! Järgmine ajalehenumber ilmub pärast suvepuhkust, 4. augustil.

Lehetutvustus

• Suvi on laagrite aeg. Võru praostkond pidas laste-ja noortelaagri jaanipäevajärgsel nädalalõpul Peri vana koolimaja juures. Laagri muljeid jagab Põlva koguduse õpetaja Toomas Nigola.
  • Eestimaa südames Paides toimus Kaitseliidu korraldatud võidupüha paraad ja Paide Püha Risti kirikus oikumeeniline jumalateenistus. Enne jumalateenistust toimus peaminister Kaja Kallase ettepanekul Paide kiriku käärkambris peaministri ja peapiiskop Viilma pooletunnine neljasilmakohtumine.
  • Kirikuliidu juhatuse esimees Tuuliki Jürjo vaatleb pasunakooride hetkeseisu ning ajalugu ja kirjutab muusika mõjujõust: „Muusikaga saab ajutegevust aktiveerida ja maha rahustada, rõõmustada ja kurbust leevendada, julgustada ja isegi piinata. Ei tahaks me keegi kuulata ühte ja sama muusikapala 24/7 või viibida tugevate detsibellide mõjusfääris.“
  • Kaplanite rolli vähendamine kaitseväes on jätkuvalt teemaks. Koluminist Alar Kilp võrdleb meie peagi saabuvat olukorda teiste riikide olukorraga.
  • „EELK vajaks kahte piiskopkonda: ühte Eestis ning teist väljaspool Eestit,“ arvab Stockholmi koguduse õpetaja, dr Tiit Pädam.
  • Avaldame intervjuu Luterliku Maailmaliidu peasekretäriks valitud õpetaja Anne Burghardiga.
  • LNÜ tegevjuht Triin Salmu kutsub noori 8. – 11. juulil Saaremaale, kus Püha kogudusega koostöös toimub kristlik noortefestival Jäpe, mille teemaks „Tule välja!“.
  • Hingehoiuveerg on sel korral hingehoidja Aili Ilvese päralt ja teemaks asenduskodud.
  • Suvi on reiside ja palverännakute aeg. Tutvustame Eesti jaakobitee ja Pirita- Vastseliina palverännakuteid.
  • Pildipalveid teeb sel kuul Kätlin Liimets, pühapäeva teemat avab Anti Toplaan ja lehejutlus pärineb Hageri koguduse õpetajalt Jüri Vallsalult.

Head lugemist!

Meeldib 1