Eesti Kirikute Nõukogu üleskutse seoses kriisiajaga

Eesti Kirikute Nõukogu üleskutse seoses kriisiajaga

Jumalale toetudes võime üksteist toetada

Kallid eestimaalased, Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute kogudused palvetavad teie eest. Juba enam kui aasta on kuri koroonaviirus röövinud inimestelt elu, tervist, töövõimet, teenistust, vaimset jõudlust, üldist heaolu, sotsiaalset sidusust ja iseseisva toimetuleku võimet keset üleilmset kriisi. Täna on tervishoius kõige kriitilisem olukord Eestimaal. Homset me ei kontrolli. Oleme raskemas seisus kui kunagi varem.

Maailma Kirikute Nõukogu on kutsunud palvetama üle maailma pandeemias kannatanute ja teisi ennastohverdavalt teenivate inimeste eest, pühendades selleks paastukuu viimase nädala päevad 22.-27. märtsil vahetult enne palmipuudepüha. Eesti Kirikute Nõukogu ühineb selle algatusega ning kutsub neil päevil eriliselt palvetama kõiki, oldagu usklik või umbusklik. Jumala sõna tõotab: “Kui siis minu rahvas, kellele on pandud minu nimi, alandab ennast ja nad palvetavad ja otsivad minu palet ning pöörduvad oma kurjadelt teedelt, siis ma kuulen taevast ja annan andeks nende patu ning säästan nende maa.” (2Aj 7:14)

Jeesus õpetas armastama kõigiti Jumalat ja oma ligimest nagu iseennast. Armastav inimene ei küsi, mida mul tuleb tingimata teha, vaid mida ma võiksin veel teha, et armastusväärselt elada ja toimida. Nii võime meiegi teha omalt poolt kõik, mis võimalik, et teistest hoolida, viiruse leviku peatamiseks omaenda tegutsemise vabadust piirata, aga ka tunnustada ja tänada terve ühiskonna jätkusuutlikkuse nimel panustajaid ja vastutajaid. Jumalale toetudes võime üksteist toetada.

Eesti Kirikute Nõukogu paastukuul AD 2021

Lisa kommentaar