Hingedepäeva kontsert Tallinna Jaani kirikus esitleb J.S. Bachi loomingu pärleid

Tallinna Kammerorkester Arvo Pärdi keskuses (Foto: Eesti Filharmoonia)

Täna, 02. novembril kel 19.00 Tallinna Jaani kirikus toimuv hingedepäeva kontserdil „Bachi pärlid. Hingedepäev“ pakub Johann Sebastian Bachi loomingu sära, sügavust ja ajatust. Barokimeistri kõrvale on kaasatud ka teiste ajastute heliloojaid, kes temalt on inspiratsiooni ammutanud.

Üles astuvad dirigent Tõnu Kaljuste ning tema juhitud kaks muusikakollektiivi – Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester. Solistid on sopran Maria Valdmaa, tenor Oliver Kuusik, bass Olari Viikholm ning Robert Traksmann viiulil, Reet Sukk ja Taavi-Mats Utt plokkflöötidel.

Klassikaraadio teeb kirikukontserdist ülekande ja tutvustab muusikasündmust nõnda: “Bachi sarja esimest, hingedepäeva kontserti raamivad kaks koraalikantaati Bachi erinevatest loomeperioodidest. Mõlema kantaadi algallikaks on Martin Lutheri koraalid. Ülestõusmispühade kantaat „Christ lag in Todesbanden” on helilooja üks esimesi kirikukantaate, mida on iseloomustatud kui sügavate emotsioonidega laetud muusikalist draamat. Tuntumate orkestriteoste hulka Bachi loomingus kuuluvad energiast pakatavad Brandenburgi kontserdid, millest tuleb ettekandele nr 4. Pulseeriva orkestri kõrval pakub siin sädelevat tulevärki ja virtuoossust demonstreeriv plokkflöödiduo.”

Sarja „Bachi pärlid“ järgmised kontserdid toimuvad:
19.11 Tartu Elleri muusikakooli Tubina saalis ja 20.11 Tallinna Mustpeade majas. Korraldaja: www.tallinnfeatreval.eu
22.12 Estonia kontserdisaalis ja 23.12 Tartu Vanemuise kontserdimajas. Korraldaja: www.concert.ee

Kontserdile pääsemiseks tuleb võta kaasa COVID-tervisetõend ja isikut tõendav dokument.

Lisa kommentaar