Kirikufond kogus aastalõpukampaaniaga 28495 eurot

Kirikufond kogus aastalõpukampaaniaga 28495 eurot

(Foto: Sille Annuk)

Eestimaa kirikute taastamisele pühendunud Kirikufond kogus eelmise aasta lõpus toimunud jõulukampaaniaga „Jõulud kirikus“ kokku 28 495 eurot. Annetatud rahasumma kasutatakse Tartu Maarja kiriku torni taastamiseks ning ehitustööd on juba alanud.

„Maarja kirik on Tartule oluline sümbol ning selle taastamise nimel on pikalt tööd tehtud, 10. jaanuaril sai kauaoodatud ehitustöödega lahkete annetajate toel algust teha ning juba kaheksa kuu pärast ehib kirikut taas torn, mis sel viimased 65 aastat puudunud on,“ rääkis Kirikufondi nõukogu esimees Indrek Laul. „Esimeses etapis saab rajada ainult torni, kuid tornitipu ja kiivri ehitamiseks tuleb koguda veel mõnisada tuhat eurot. Kokku on rohkem kui 500 annetaja abil Tartu Maarja kirikule tänaseks kogutud pea poolteist miljonit eurot.“

„Koostöös Kanal2-ga läbi viidud aastalõpukampaania „Jõulud kirikus“ pani Kirikufondi tegevusaastale väärika punkti, Tartu Jaani kirikus salvestatud Elina Nechayeva, Tanel Padari, Sissi Benita ja teiste armastatud artistide kontserti nautinud televaatajate abiga kogusime ligi kolmkümmend tuhat eurot,“ lisas Kirikufondi tegevjuht Katri Gailit. „On rõõm näha, et Eestimaa inimeste soov teha head ja panustada südamelähedastesse algatustesse on möödunud keerulisest aastast hoolimata säilinud ning koguni kasvanud. Aina enam inimesi on enda jaoks avastamas annetamist, kui tõhusat viisi toetada olulisi valdkondi ja organisatsioone. Ka väike panus aitab läbi viia suuri muutusi.“

Kirikufondile saab annetada telefoni teel: helistades telefoninumbrile 900 0002  annetad 5 eurot, helistades 900 0003 annetad 10 eurot ja helistades 900 0004 annetad 25 eurot.

Kirikufond (täisnimega SA EELK Toetusfond, www.kirikufond.ee) on asutatud 09. jaanuaril 2018. Fond kogub heategevuslikke annetusi EELK kirikute toetuseks, nii kirikuhoonete renoveerimiseks ja korrastamiseks kui ka vaimuliku töö tegemiseks. Fondi nõukokku kuuluvad Indrek Laul, kes on nõukogu esimees, Jüri Ehasalu, Mart-Järvo Hirtentreu, Heiti Hääl, Väino Kaldoja, Jüri Kraft, Urmas Viilma ja Marge Sophie Vinkelberg. Kirikufondi toetajate hulka kuuluvad ettevõtjad Ahti Aho, Aivar Aigro, Aivar Berzin, Joakim Helenius, Armin Karu, Ott Kikkas, Karol Kovanen, Enn Kunila, Tiit Kõuhkna, Indrek Luukas, Parvel Pruunsild, Neinar Seli, Urmas Sõõrumaa, Neeme Tammis jt.

Täpsem informatsioon:

Indrek Laul, Kirikufondi nõukogu esimees

Tel: +372 53 430 779 , e-mail: indrek@estoniapiano.ee

Katri Gailit, Kirikufondi tegevjuht

Tel: +372 513 8341, e-mail: katri.gailit@kirikufond.ee

Lisa kommentaar