Kristuse ristitee 2021

Kutsume kaasa käima Kristuse ristiteed Suurel Reedel, 2. aprillil kell 13.

Rännak toimub interneti vahendusel ja sellega saab liituda Tallinna Piiskopliku Toomkiriku kodulehel.

Koos mõtisklustega läbime 14 peatuspunkti, mõtleme kannatusele, lunastusele ja meie Päästjale. Mõtisklused on kirjutanud isa Rein Õunapuu.

Tekste loevad Garmen Tabor ja Andres Roosileht.

Palveid loevad Jaani koguduse õpetaja praost Jaan Tammsalu, Peeter-Pauli katedraalist isa Igor Gavrilchik, Oleviste koguduse pastor Heldur Kajaste, Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru.

Ristitee laulu “Mõtle minule, Jeesus” laulab Eerik Jõks.

Ristitee rännak valmis koostöös Eesti Kirikute Nõukoguga.

Sündmuse korraldaja, Tallinna Toomkooli õpetaja Arho Tuhkru avab ka pühade tähendust laiemalt:

“Päev enne, Suurel Neljapäeval seadis Jeesus oma jüngritele armulaua sakramendi. Suure Neljapäeva õhtul Jeesus vangistatakse ja Suurel Reedel mõistekase surma. Ristitee peatused algavad surmamõistmise otsusega ja lõppeb Jeesuse hauda panemisega.

Vaikne Laupäev ongi vaikne, mil inimsilma jaoks ei sünni miskit nähtavat.

Vana maailma jaoks algas päeva arvestus ööst saati, siis pühitsevad paljud kogudused ööpimeduses ülestõusmispühade koidukuma ja pühapäevastes jumalateenistustes Jeesuse Kristuse ülestõusmispüha. See püha annab ka eesti keeles nädalapäeva nimetuse – pühapäev, nii nagu meie naabritel vene keeles – воскресенье.