Nõva kirikut üllatas annetusega Tallinna Munitsipaalpolitsei

Kui varasematel aastatel on Tallinna mupo annetanud loomade varjupaigale, vähiravifondile ja aidanud ühte Lõuna-Eesti suurperet, siis tänavu otsustati toetada läbi aegade püsivat kultuuriväärtust – anda raha väikese Nõva kiriku altarimaali restaureerimiseks.

Nõva koguduse esimees Silja Silver külalistele kirikut tutvustamas (Foto: Regina Hansen)

Valikut annetuse saaja osas aitas teha see, et Nõva kiriku vitraažide restaureerimine sai sügisel muinsuskaitsepreemia, kirjutab ajaleht Lääne Elu. 650-eurot vana altarimaali restaureerimiseks on kogudusele ka juba üle antud.

Saadud toetuste ja annetuste eest loodab kogudus korda teha nii vana kui uue altarimaali. Väärtuslikum neist on 1820. aastal Michelsoni tehtud vana maal-epitaaf, mille on kirikule annetanud köster Presiberg. Praegu altaril oleva maali päritolu kohta pole eriti midagi teada, kuid ilmselt jõudis see kirikusse 19. sajandi lõpus, mil kirik sai uue altari.

Loe lisa: