PP Festival on innustanud mitut põlvkonda noori

PP Festival 2018 (Foto: Eesti EKB Liit)

Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) andis 2021. aasta oikumeenilise aastapreemia PP Festivalile, mille elumuutvaid vilju on kogenud mitu põlve noori kristlasi erinevatest konfessioonidest. Eesti EKB Koguduste Liidu Noorsootöö Keskus korraldab festivali alates 1979. aastast. Eelmise aasta oktoobris toimus noorteüritus esmakordselt veebipõhiselt ning kasvas tavapäraselt 700-800 osalejalt lausa 2000-ni.

PP Festivali kodulehel tutvustavad korraldajad ettevõtmise ideed ja eesmärke järgmiselt: „Selles ajas, mis on täis segadust ja kahtlusi, on meie unistus PP Festivalina, et noored võiksid olla julged, inspireeritud unistama ning usukindlad selles, milleks Jumal meid on loonud ja kutsunud Eestimaal. Soovime, et iga noor võiks kogeda toetust ning leida oma koht tänases koguduses. Ning veel enamgi, olema julged märkama ja armastama igaühte nende ümber.

Just sellepärast oleme festivali käigus küsimas ja üheskoos vastuseid otsimas järgnevatele teemadele: Kellele seda usku üldse vaja on ja mis on usk? Kes ja milline on Jumal? Millised on usujulged teod ja mis on Piibli vaade usukindlusest? Kuidas toime tulle usklike kogukondade valupunktidega ja mida teha eriarvamustes? Missugune näeb elu välja siis, kui me paneme kogu oma usu Jumala peale? Mis on meie endi lood usus välja astumisest ja mis on Sinu järgmine ususamm?”

Ajaleht Eesti Kirik jagas 22. detsembri numbris meenutusi 16. detsembril Pirita kloostris toimunud Eesti Kirikute Nõukogu tänujumalateenistuselt, kus kirikute tunnustuse võtsid PP Festivali nimel vastu selle iga-aastast festivalikorraldust koordineeriv EEKBKL Noorsootöö Keskuse juhataja Sven-Joonatan Siibak ja juhiabi Karl Tõnne.

Vahendame siinkohal kirikulehes ilmunud mõtteid noortefestivalist.

Siseminister Kristian Jaani tunnustas PP Festivali kestvat mõju, olulist sisu ja oskust kaasaegsete lahendustega jõuda rohkemateni. Minister ütles: „Vormi muutus on aga sisu samaks jätnud kaasaja võtmes: esmaühendava usuteema kõrval räägiti eriarvamustest ka koguduseüleses kontekstis, räägiti valuga toime tulemisest. Räägiti probleemidest, mis ei ole vaid kogudusesisesed, vaid on kahel viimasel aastal hõivanud kogukondi ja meie ühiskonda tervikuna. Vaimse tervise hoidmine ja paljuski just noorte toetamine epideemiakriisi ohjavates piirangutes saab toimuda põlvkondade elutarkuse osaduses ja usualuste usaldamises. Sadu noori ühendav ja parimat mõju üle põlvkondade tulevikku suunav festival on igati väärt aastapreemiaga tunnustamist.“

Einike ja Toivo Pilli: „Piiblipäevad (hiljem PP Festival) said alguse 1970. aastate lõpul, kusjuures ateistlik riik tollal seda üritust ära ei keelanud. Festival on kõrge professionaalsusega korraldatud ja sisukalt läbimõeldud kristlik noorteüritus, mis toob tavaliselt kokku 700–800, vahel rohkemgi noori erinevatest kirikutest. Eelmisel aastal toimus PP Festivalist ülekanne, millest sai osa kuni 2000 noort.

Festival annab noortele sõnumi, et kristlik elu ja tunnistus tänapäeva ühiskonnas on oluline ning nemad saavad seda edastada ja välja elada. Teist nii pikaajalist ja üle kirikute piiride ulatuva haardega kristlikke noori kaasavat sündmust Eestis praegu ei ole. Ühiskonnas, kus valitsevad sekulaarsed väärtused ning noori koondavat ja neile kokkukuuluvust pakkuvat festivali polegi, on sellise festivali olemasolu ja jätkumine asendamatu.“

Karmen ja Meelis Maikalu: „PP Festival on suutnud säilitada oma mastaapsuse ja mõju ka praegusel koroonakriisi ajal, olles paljudele noortele julgustuseks, usuelu elavdajaks ja vaimse tervise turgutajaks.“

Ele Paju: „PP Festival on aastaid teeninud noori nii sõna, palve kui ka muusika kaudu väga kõrgel tasemel, mille elumuutvaid vilju on kogenud juba mitu põlvkonda kristlasi erinevatest konfessioonidest. See projekt on laienenud veelgi, teenides ürituse järel PP Misjonikoolis osalejaid erilise teeniva vaimsuse ja armastusega.“

Lisaks:

Kaisa Tamme “Aastapreemiaga tunnustati festivali”, Eesti Kirik 22.12.2021