Tartu Maarja kirikutorni ehitus õnnistatakse sel pühapäeval

Tartu Maarja kiriku valgustorni asemele kerkib peagi päris torn (Foto: Tartu Maarja kogudus)

Tartu Maarja kirikus tähistatakse 10. jaanuaril 2021 kl 12.00 pühakoja 179. aastapäeva. Ühtlasi avatakse ja õnnistatakse pidulikult kiriku torni ehitus, millega alustatakse juba järgmisel päeval, 11. jaanuaril 2021.

Kirikutorni ehitab Tartu Maarja kirikule Embach Ehitus OÜ, kellega sõlmiti leping ehitustöödeks möödunud aasta 30. novembril. Ehitustööde tähtajaks on 24. september 2021.

Tartu Maarja kirik valmiskjul (Pilt: Tartu Maarja kogudus)

Praeguse ehituse raames püstitatakse torn kõrgeima tornikorruseni, laotakse kiriku torni müürid, valatakse vahelaed, trepid ja tugipostid, ehitatakse liftišaht ja lifti masinaruum, paigaldatakse metallist keerdtrepp, paigaldatakse tornile ajutine katus. Lisaks tuleb korraldada sadevee ärajuhtimine lasteaia poolselt küljelt. Hankest jäi hetkel välja Maarja kiriku tornitipu ja -kiivri ehitus.