Tartu rahulepingu aastapäeva tähistatakse Nõmme Rahu kirikus

101 aasta möödumist Tartu rahulepingu sõlmimisest tähistatakse traditsioonilise mälestusteenistusega täna, 02. veebruaril kell 18 Tallinnas Nõmmel Rahu kirikus (Võsu 5), mis on Tartu rahulepingu mälestuskirik.

Nõmme Rahu kirik ja rahvusarhiivi foto koguduse üllitatud ümbrikul (

Ettepaneku nimetada kirik Tartu rahu mälestuskirikuks tegi 1924. aastal aastal tolleaegne koguduse õpetaja Anton Eilart. 30. märtsil 1924 nimetati kirik Rahukirikuks ning kogudus Rahukoguduseks. Kirik on üks väheseid Vabadussõjale pühendatud mälestusmärke, mida nõukogude okupatsiooni ajal ei kahjustatud – lihtsalt ei tabatud ära seost kiriku nime ning Tartu Rahulepingu vahel, märgib Kaitseliidu Nõmme malevkonna koduleht

Tartu rahulepingu sõlmimist 2. veebruaril 1920 on Rahu kirikus ikka eriliselt tähistatud. Sellest on saanud koguduse, Kaitseliidu Nõmme maleva, Nõmme organisatsioonide ja koolide ühine üritus.

Siseruumis toimuval üritustel tuleb kanda maski ja hoida distantsi. Palutakse tulla ainult täiesti tervena, et hoida ennast ja teisi.