Alanud aastal peab eestpalvesõprust 44 kogudust

Tänavu on üksteist eestpalves hoidmas rekordiline arv, 44 kogudust, kes paaridesse jagatuna teineteist meeles peavad ja omavahel rõõme-muresid jagavad. Ettevõtlikumad kogudused teevad aasta jooksul ka vastastikuseid külaskäike. Nii suhtlevad laulukoorid, noorte ja eakate grupid ja nii on võimalus enda jaoks avastada seninägemata lapike Eestimaast. Alanud aastal algab eestpalvekogudustel juba viies aastaring.

“Palve on kristluse alustalasid, mis ühendab meid Jumalaga ja palvesilla kaudu ka meid omavahel,” selgitas saates “Taevas tuleb appi!” ettevõtmise eestvedaja, praegu Myanmaris koos abikaasaga misjonitööd tegev Helene Toivanen. Ta lisas, et kristlikud kogudused vajavad tunnet, et nad ei tegutse üksinda, et keegi jagab sarnaseid muresid ja rõõme, et on olemas keegi, kes on aasta jooksul olemas just meie koguduse jaoks. See tekitab suurema ühtsuse tunde Eesti koguduste vahel ja laiemas mõttes tuletab meelde, et oleme kõik üks kristlik kirik üle maailma.”

Eestpalvekoguduste algatuses osalenud on tema kinnitusel jäänud kogemusega rahule. Kõige sagedasem ühistegevus on vastastikused külastused – omavahel suhtlevad laulukoorid, eakate ja noorte grupid. Nende vastastikuste külaskäikudega on hea võimalus avastada ka seninägemata lapike Eestimaast.

Eestpalvesõbrad on tänavu:

Viljandi Jaani kogudus ja Kõpu Peetri kogudus