Annely Neame: mida leian kirikust

Annely Neame ordineerimismissal (Foto: Regina Hansen)

Tallinna Jaani koguduse õpetaja Annely Neame kirjutab tänase päeva mõtiskluses Tallinna Jaani kiriku ja koguduse Facebooki lehel sellest, mida ta on leidnud ja leiab kirikust. Jõuluaja teise pühapäeva puhul ilmunud kirjutis on ajendatud Psalmist 84:2-12.

Õpetaja Annely Neame:

“Kirik on mulle lapsepõlvest saadik olnud teine kodu, sageli esimenegi. Kirik on Jumala koda ja kõikide Jumala laste kodu, kus lihtsalt on hea olla. Kirikus tajun, kui teravalt ma igatsen Jumala juures olla, Tema lähedust siis, kui elus on rasked ajad, ja ka siis, kui kõik läheb tasaselt. Niikaua, kui mäletan, olen alati tahtnud olla kirikus. Kõige rohkem meeldib mulle kirikus vaikselt istuda või laulda palve- ja kiituselaule. Aga meeleldi teen kirikus ka kõike muud: koristan, kaunistan, kirjutan, juhatan, jutlustan, kuulan neid, kes kuulajat otsivad. Kuigi kirikus on suurepärane olla ka üksi ja vaikselt, siis teeb mulle rõõmu iga inimene, kes tahab oma elu kirikus koos Jumala ja kogudusega elada. Mulle teeb rõõmu, kui inimesed vastavad Jumala kutsele, sest iga inimene on koguduse jaoks võtmetähtsusega, igal inimesel on ainulaadsed annid kellegi teise jaoks. Mind kurvastab, kui need, kes kord on kutse rõõmuga vastu võtnud, ikkagi kaovad. Mitte keegi ei satu kirikusse juhuslikult, ka need, kelle teekond püha tõe juurde on pikk ja keeruline.Kirikus kogeme Jumala riigi eelmaitset, Tema piirideta armu reaalsust ja armastuse sügavust. Me elame ikka veel armuajal, isegi keset maailmas pead tõstnud kurjust. Jumala vägi ja seadus on üle iga pandeemia, erimeelsuse, loodusnähtuse, sest Tema on maailma ja kõik, mis siin sees on, ise teinud, ja seda väga hästi teinud. Tema käes on kõik meie jaoks vajalikud vastused, lahendused ja abi. See teeb rõõmsaks ja julgeks, sest Jumal ei ole meid mitte kunagi maha jätnud ega hülga meid ka nüüd. Hoiame kokku, sest Jumala kojas on palju ruumi igaühe jaoks. Igaüks võib tulla, igaüks on teretulnud, sest Jumal igatseb meid veel rohkem kui meie Teda.”

Loe lisa:

Tallinna Jaani koguduse ja kiriku Facebooki leht