Detsembrikuu tsitaate

„Ära ole kinni hetkes. Sa võid muutuda vihaseks, kaotada sulle antud suuna ja eesmärgi, olla justkui ilma kompassita laev tormisel merel, mis pole põhja minemas, kuid suund koduranda on kadunud. Ära keskendu iseendale – võid jääda kinni enesehaletsusse. Ära otsi kedagi, keda süüdistada, ära otsi kaastunnet. Siis saab meie süda kindlaks ja saame õnnelikuks. Ilma kannatuseta ei oska me väärtustada tulevast taevariiki.“
Tanel Meiel
Eesti Kirik 08.12.2021

„Meie kõrgelaubalises peas asuva aju otsmikusagarad suudavad tekitada kõikvõimalikke kujutlusi varjuteatri seinale. Sestap on advendiajal hea mõte suunata tähelepanu hoopis valgusele.“
Andres Lehestik
Eesti Kirik 08.12.2021

„Julgus hakata ülekohtule vastu, ületades seejuures hirmu, on eriline inimlik omadus. See eriline võime on Kõigevägevama poolt kingitud väga vähestele.“
Trivimi Velliste
Eesti Kirik 08.12.2021

„Vähim, mida saaks teha, on võtta inimestelt ära see tunne, et õpetajatel on kiire. Koguduseliige peab teadma, et ta võib helistada kõigile vaimulikele. See oleks tohutu samm edasi.“
Eesti Kirik 08.12.2021

„Lasta end lunastada tähendab lasta end tühjaks saada – taevatühjaks, sest ainult tühjadesse saab Jumal asetada midagi ülimalt väärtuslikku. Jumal lunastab meid uhkusest, ennast täis olemisest, teiste kopeerimisest. Ta aitab saada taevatühjaks ja annab rohkem, kui sa iial oleksid osanud paluda.“
Eesti Kirik 22.12.2021

„Mul on usku, et armastus võib meid aidata väga-väga kaugele. Vähemalt armasta, kui sa ei suuda uskuda, vähemalt armasta. Sellega võib ka kuskile välja jõuda.“
Saarte Hääl 23.12.2021

„Kui käiakse väära ja vale teed, siis on kõige õigem kohe seisma jääda. Mõnikord me ei märka peatuda enne, kui oleme selleks sunnitud, kui meid viimaks peatab valu ja nutt.“
Meelis-Lauri Erikson
Eesti Kirik 08.12.2021

„Ristiinimene peaks olema rõõmus. Jõulu ajal on lubatud olla ka suurtel pisut lapsemeelne. Isegi väga soovitatav, kuna see on hea instrument avamaks jõuluimet.“
Meelis-Lauri Erikson
Eesti Kirik 22.12.2021

„Ärgem jätkem kirikusse tulemata inimeste pärast, vaid tulgem enda ja Jumala pärast.“
Anti Toplaan
Eesti Kirik 08.12.2021

„Ma Olen on Jeesuse nägu ja tegu. Sa vaata. Kuulata Püha Vaimu oma südames. Nad tulid ju ammu juba ja inimpõlved veel kestavad. Ma Olen on tulnud, et tunnistaksid. Ei, mitte et: „Jumal on olemas. Nii paistab. Ta on seal kusagil, jälgib meid,“ vaid: „Ma Olen on mind läkitanud.“ Et oleksid ise, jõudes Jumalas teisteni läbi maailma varjude.“
Piret Riim
Kirik ja Teoloogia 17.12.2021

„Ilmutusraamatus taevasel troonil valitsev Issand annab hirmu külvavale omikronile tema ajalikku võimu tühistava hinnangu, öeldes: Mina olen A ja O [alfa ja oomega], algus ja ots. (Ilm 21:6) Jõuluööl maailma jaoks märkamatuks jäänud Jeesus, kellel polnud sündides kohta inimeste hulgas, on igavene Võitja maiste ja ajalike murede, kannatuste, haiguste ja surma üle. Üks mikroskoopiline omikron ei saa lahutada meid üksteisest ega sulgeda meie jaoks uksi teiste inimeste, kogukonna või terve ühiskonna ees.“
Urmas Viilma
jõulujutlus 24.12.2021

„Me võime olla kindlad, et muutused tulevad – nad on alati tulnud. Mõni neist võib osutuda murranguliseks. Kui su tugevus ja sitkus ja säilenõtkus on Temas, siis sa ei murdu.“
Annika Laats
Õhtuleht 23.12.2021

„Jõulusõnum on paar tuhat aastat üks ja sama olnud, et jumal oma kõikvõimsuses vastas inimese küsimusele, miks, kuidas ja millepärast sa nii teed. Siis andis ta võimaluse inimesel ise väiksesse ja väetisse vastsündinusse oma suhtumist avaldada, et ta nägi, et inimene on selline, nagu ta on. See lunastus, õnnistus ja rõõmusõnum, et meil on igavene elu, mitte tõotatud, vaid et oleme igaviku osad algusest lõpuni. Et jumal lapsena tuli meie juurde ise.“
Ants Tooming
Tartu Postimees 24.12.2021

„Kolm asja soovitan sul, hea lugeja, meelde jätta: esmalt on tähtis anda endale aru, et meil kui Jumala sulastel, abilistel ja saladuste majapidajatel on kohustused ja vastutus. Oleme misjonärid ja vastutajad; teiseks, hoidugem andmast lõplikke hinnanguid – vastutuse võtmise aeg kõige eest, mida oleme teinud ja tegemata jätnud, tuleb paratamatult; kolmandaks, meie silmad on suunatud nii Kristuse tulemisele õndsusloolises minevikus, selle aasta olevikus kui ka meile mitte teada olevas tulevikus.“
Tiit Salumäe
Eesti Kirik 22.12.2021

„Kõik algab inimestest, kogu kristlus keerleb ligimesearmastuse ümber, kõik ülejäänu on atribuutika. Lumi ja saanisõit sealhulgas. Võime imeilusasti laulda ja Issandat kiita, aga kui me käitume teiste inimestega nagu põrsad, pole sellest mingit kasu.“
Tõnis Kark
Maaleht 24.12.2021

„Meie kirik sümboliseerib uue inimese ja ühiskonna sündi, tänu millele oleme praegu iseseisev riik ja rahvas. Täna oleme meie siin märgiks ja tunnistuseks religioossest ja rahvuslikust järjepidevusest. Oleme igaüks üksikult ja ühtlasi üheskoos oma kultuuri ja keele järjepidevuse kandjateks.“
Allan Praats
sakala.postimees.ee 26.12.2021