Homsel heategevuskontserdil Ukraina toetuseks kõnelevad Philippe Jourdan ja Erki Tamm

Foto: EELK arhiiv

Kolmetunnine sündmus läheb 16. märtsil kell 20.00 üheaegselt eetrisse Kanal 2, Postimees online’i, Raadio 2 ja Raadio 4 kanalitel. Sajad esinejad astuvad lavale, et koguda annetusi sõjapiirkonna haiglaid abistava MTÜ Slava Ukraini toetuseks.

“Ukraina vajab meie kiiret abi. Kontserdiga kutsume kõiki pingutama ühiselt kultuuri- ja heategevusmusklit, et seda pakkuda. Õhtu jooksul kogunenud annetustega saame päästa inimelusid,” sõnab kontserdi peaprodutsent Mart Normet. “Meie eesmärk on kokku koguda vähemalt 300 000 eurot, mille eest ostab MTÜ Slava Ukraini kümme kiirabiautot või kiirabi teenindavat autot, sisustab need kõige vajalikuga ja saadab kiirelt otse sõjakoldesse, kust seda abi on meie käest küsitud.”

Kontserdil astuvad üles: Svjata Vatra, Ivo Linna, NOËP, Nublu, Alika Milova,  Marko Matvere, Lenna, Mihkel Raud, Hendrik Sal-Saller, Metsatöll, Curly Strings, Gameboy Tetris, Liis Lemsalu, Genka, Terminaator, Reigo Ahven, Villu Veski, Valter Soosalu, Laura Põldvere, Mari Kalkun, Daniel Levi, Jaan Jaago, Mihkel Mälgand, Raun Juurikas, Liisi Koikson, Ott Lepland, Raul Ojamaa, Riho Sibul, Britt Normet, Rute Trochynskyi, Vaiko Eplik, Marten Kuningas, Eesti Rahvusmeeskoor, Üle-eestiline neidudekoor Leelo, Kammernaiskoor Sireen, Kammernaiskoor Musamari,  Eesti Raadio Laulustuudio tütarlastekoor.

Kõnelevad: Eesti Vabariigi president Alar Karis, ajaloolane David Vseviov, kunstnik ja poliitik Heinz Valk,  ettevõtja Tiit Pruuli, piiskop Philippe Jourdan ja Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu (EEKBKL) president Erki Tamm.

Saatejuhid on: Jüri Butšakov,  Robert Rool,  Piret Laos

Avatud on annetusnumbrid, millega kogutakse raha MTÜ Slava Ukraini tegevuse toetamiseks: 9002406 – 10€ 9002407 – 25€ 9002408 – 50€