“Kirikuelu” saates tuleb juttu riigikohtu otsusest, mis annab rohelise tule koguduste vara sundvõõrandamiseks

Risti kirikust pärit “Kolgata grupp” eksponeerituna Niguliste muuseumis (Foto: Rene Suurkaev/Eesti Päevaleht)

Kirikute Maailmanõukogu peasekretär kutsus kokku ümarlaua, arutamaks, milline võiks olla liikmeskirikute suhtumine Venemaa agressiooni Ukrainas, mida saavad kirikud ära teha selleks, et peatada sõda ning aidata põgenikke – ülevaate kohtumisest annab EELK peapiiskop ja Eesti Kirikute Nõukogu president Urmas Viilma.

Eesti Diakoonia juhataja Avo Üprus selgitab kirikute rolli, et pakkuda Eestisse saabunud sõjapõgenikele
hingeabi ning majutust. EELK Risti koguduse juhatuse aseesimees Marko Paloveer kommenteerib, milline on kiriku kaotus seoses riigikohtu otsusega mitte menetleda kirikust leitud müntide ja okupatsiooni ajal
sundvõõrandatud puitskulptuuride omandiküsimust, mis jätab koguduse sellest varast ilma. Saatejuht on Meelis Süld.

Hannes Hermaküla tutvustab Ameerika gospelmuusikut ja pastorit Andraé Crouchi.

Vikerraadio saade “Kirikuelu” vahendab kirikute, koguduste ja kristlike organisatsioonide tegevust ning uurib, mis on kiriku sõnum tänapäeva ühiskonnas. Saade aitab seletada kõike seda, mis näib kirikus kauge ja kättesaamatu.

“Kirikuelu” toimetajad on Meelis Süld ja Krista Taim.

Kuulake pühapäeviti kell 19.05 ja järelkuulake ka eelmisi saateid!