Peapiiskop Urmas Viilma esitleb raamatut “Via Crucis – meie Issanda Jeesuse Kristuse ristitee”

23. märtsil kell 13.30 mõtiskleb Tallinna Jaani kiriku hardushetkel EELK peapiiskop Urmas Viilma ja esitleb pärast seda oma raamatut „VIA CRUCIS – Meie Issanda Jeesuse Kristuse ristitee. 14 peatust sõnades ja piltides Kristuse ristiteel“. Raamatu on illustreerinud Reti Saks. Hardushetkel mängib orelit Maris Oidekivi. Värskest raamatust loetakse tekste ka seekordse Suure Reede ristitee peatuspaikades.

Koguduse Facebooki lehel kutsub õpetaja Jaan Tammsalu sündmusest osa saama: „23. märtsikuu päeval on Tallinna Jaani kirikus taas hardushetk, kuna on kolmapäev. Hardushetkel on seekord kõnelemas peapiiskop Urmas Viilma. Kui ma palusin seda tal teha, oli ta meeleldi nõus, ja sai kokku lepitud, et kuna peapiiskopil on ilmumas raamat, kus ta mõtiskleb ristitee peatustest, siis selle raamatu esitlus on kohe pärast hardushetke. Nii et tavapärane pooletunnine hardushetk: 10 minutit muusikat, 10 minutit mõtisklust ja 10 minutit muusikat, kuid seekord mõtiskleb peapiiskop. Seejärel tuleb veel pool tundi lühikeseks raamatuesitluseks. Need, kes kardavad, et esitlus läheb pikaks, ja tahavad enne „põgeneda“, siis … ärge põgenege, jääge kohale! Raamat on ilus ja küllap ka mõtted selle tutvustamisel on ilusad. Raamatusse on teinud pildid Reti Saks, kes on analoogseid pilte ka aastaid tagasi teinud Villem Ridala „Püha risti“ raamatusse. Olen mõnda uue raamatu illustratsiooni näinud ja olen kindel, et kõik on väga head. Õhuke raamat, aga väga sisukas. Kindlasti hea lugeda enne Suurt Reedet ja ristiteed, kus me ka kasutame neidsamu tekste. Nii et seekordsel ristiteel, mis algab Suurel Reedel kell 13.30 Jaani kirikust, loevad näitlejad Garmen Tabor ja Andres Roosileht just sellest raamatust neid peatuste tekste. Tulge hardushetkele ja esitlusele kohale, saage osa! Otsige rahu õigest kohast.“

Vaata lisa:

Meeldib 2