Peavari koguduse külalistoas aitas Sergeil uut elu alustada

Harkujärve kogukonnakiriku juures on külalistoad, kus on võimalik peatuda hättasattunud inimesed. Siin on leidnud peavarju inimesed, kes on pidanud olema eneseisolatsioonis, aga needki, kes on kaotanud kodu, teinud läbi valulise lahutuse või alustanud uut elu vanglast vabanemise järel. Jalavõruga, elektroonilise järelevalve all elas 2021. aasta novembrist mõnda aega kirikus ka Sergei, kes tõstis peatuspaiga puhul esile, et siin leidis ta rahu, olid olemas kõik tingimused elamiseks ja tugiisikuna aitas teda koguduse õpetaja Avo Üprus. See kõik aitas vahepeal teelt kõrvale kaldunud mehel taas õigele rajale saada.

Videod valmivad SA Diakoonia- ja Ühiskonnatöö Sihtasutuse eestvõttel. Sarja kokkupanija ja sisuline toimetaja on Avo Üprus, videote autorid Agnus-Dei Üprus ja Urmas Roos.