Vaimulikud: kirik jääb inimesi aitama ka siis, kui  praeguste toetajate hoog hakkab raugema

Vaimulikud: kirik jääb inimesi aitama ka siis, kui praeguste toetajate hoog hakkab raugema

Seekordses veebisaates “Taevas tuleb appi!” kõneleme EELK rollist praeguse põgenikekriisi kontekstis. Õp Toomas Nigola vestluspartneriteks on peapiiskop Urmas Viilma ja õpetajad Patrik Göransson ning Avo Üprus.

Peapiiskop Urmas Viilma kõneleb saates sellest, kuidas on sõjategevus Ukrainas mõjutanud luterliku kiriku tegevust ja kuidas on kirik tegutsenud riigi partnerina, et praeguse põgenikekriisiga toime tulla. Tallinna Rootsi-Mihkli koguduse õpetaja Patrik Göransson vaatleb, mida saab kriisiolukorras teha kogudus ja kuidas aidata nii, et keskmes poleks mitte aitaja suur süda, vaid abivajaja maksimaalne kasu? Sihtasutuse Eesti Diakoonia juht ning Harkujärve koguduse õpetaja Avo Üprus on kiriku juhtkonnalt saanud ülesandeks kaardistada kiriku valmisolek kriisiolukorras aidata ning ta annab selle põhjal lähema ülevaate, millised on luterliku kiriku ja sõsarkirikute võimalused majutust ja hingehoidu pakkuda.

Vaata lisa:

Saade “Taevas tuleb appi!” EELK Facebooki lehel 09.03.2022