Vastseliinas tähistati kiriku 250ndat sünnipäeva

Tänujumalateenistus Vastseliina kirikus 28.08.2022 (Foto: Toomas Nigola)

Vastseliinas pühitseti 28. augustil sealse Katariina kiriku esmapühitsemise 250. aastapäeva.

Pidulikul jumalateenistusel jutlustas peapiiskop Urmas Viilma ning teenisid ka Vastseliina koguduse hooldajaõpetaja Argo Olesk, Kanepi koguduse õpetaja ja abipraost Margit Lail, Rõuge koguduse õpetaja Mait Mölder, praostkonna vikaarõpetaja Jaak Pärnamägi ja omaaegne Vastseliina koguduse õpetaja, tänane Nõmme Rahu koguduse õpetaja Ove Sander.

Teenistusel laulisid Vastseliina kogduse koor ja segakoor Hilaro Võrust (dirigent Kaari Kattai, klaveril Piret Rips-Laul).

Pidulikule jumalateenistusele järgnesid vana pastoraadi remonditud ruumides tähtpäevakõned, kaetud oli maitsev suupistelaud ning pidupäevatort.

Koguduse juhatuse initsiatiivil on kokku pandud ka teatmik kiriku ajaloost, mille iga pidupäevaline võis soetada käärkambri remondi heaks tehtava annetuse eest.

Fotod: Toomas Nigola

Loe lisaks:

Kalev Annom “250aastane Vastseliina Katariina kirik kõlas ja paistis kaugele üle suviste kuldsete põldude”, Võrumaa Teataja 30.08.2022

Meeldib 1