Urmas Viilma: “Soovin, et jõulurahu, millest räägime, kestaks ikkagi kauem.”

Peapiiskop Urmas Viilma konsistooriumis (Foto: EELK arhiiv)

Täna, jõululaupäeval ERR uudisteportaalis ilmunud intervjuus vastas peapiiskop Urmas Viilma ajakirjanik Anne Raiste küsimustele lõppeva aasta kohta.

Peapiiskop võttis kokku, milline on olnud lõppev aasta EELK-ile, mismoodi on Eesti luterlik kirik Ukrainat toetanud, rääkis Ukraina partnerkirikust, koguduste hakkamasaamisest, omavalitsuste toetusest kogudusele, aga ka katuserahast ja riiklikust pühakodade programmist, kristlikest koolidest, vaimulike osalemisest poliitikas, ning kiriku ja riigi koostööst. Eelseisvate valimistega haakub ka peapiiskop Urmas Viilma jõulusoov: „Sellega, et valimiste ajal püütakse eristumise kaudu tekitada ka pisut vastandumisi. Minu soov on see, et see jõulurahu, millest jõulude ajal räägime, kestaks ikkagi kauem. Et see rahu oleks ühiskonnas ja see rahu oleks inimeste vahel ja et me teadlikult oleksime rahutegijad ja mitte ainult ei räägiks sellest, vaid et me seda ka teeksime. Ja püüaksime ka nendes olukordades, kus on vaja eristuda ja oma nägu näidata, kas poliitilist või maailmavaatelist, ei unustaks ära, et me lõpuks oleme kõik inimesed, ligimesed, kes üksteist vajavad. Kes saavad üksteist toetada ja saavad ühel päeval seda abi ka vastu võtta, kui keegi teine meid toetab.“

Loe lisa:

Anne Raiste “Viilma: peaksime olema ühiskonnas rahutegijad, mitte ainult sellest rääkima”, err.ee 24.12.2022