Vikerraadio hommikumõtiskluste teekaaslane on Hannes Nelis

Õpetaja Hannes Nelis (Foto: EELK arhiiv)

Alanud nädalal mõtiskleb koos Vikerraadio kuulajatega Valjala koguduse õpetaja Hannes Nelis.

Esmaspäevases hommikumõtiskluses soovis vaimulik raadiokuulajatele alanud nädalaks kordaminekuid ja rõõmu, kuid keskendus neile inimestele, kelle elu varjutavad siiski kurbus ja pettumus.

Hannes Nelis lausus, et selliste tunnete esile kerkides on oluline tasumissoovist lahti lasta, minna Jumala ette ning tunnistada, kui väga me vajame tema abi. Vaimulik meenutas siinkohal Iisraeli kuningat Taavetit, kes sügavas meeleheites ometi ei lasknud hävitada oma usku.

Vaimulikud hommikumõtisklused on üks osa hommikusest raadioprogrammist (Vikerraadios argipäeviti kell 6.35, nädalavahetusel kell 7.35, Klassikaraadios argipäeviti kell 7.15), mis valmivad alates 1989. aastast koostöös Eesti Kirikute Nõukoguga ja saated on eetris nädalaste tsüklitena, et järgemööda saaksid sõna kõikide liikmeskirikute ning koguduste esindajad.

Mõtisklusi saab järelkuulata aadressil: http://vikerraadio.err.ee/l/vikerhommik/rubriigid/hommikumotisklusF