Abruka saar saab oma kabeli

Laastukatuse paigaldamine Abruka kabelile (Foto: Abruka kabeli leht sotsiaalmeedias)

Rukkimaarjapäeval, 15. augustil pühitseb peapiiskop Urmas Viilma Abruka saarele püstitatud kabeli. Põlvamaal MTÜ Vanaajamaja poolt valmistatud ja saarel kokku pandud kabel jääb avatuks kõigile.

Tartu Peetri koguduse õpetaja Ants Tooming, kellele kuuluvale maale kabel püstitati, on meenutanud, et saarele oma pühakoja püstitamise plaan sai alguse ühest mõni aasta tagasi saarerahvaga peetud vestlusest. Toona nenditi, et saarel on muidu kõik oluline olemas, ainult kirik on puudu. Et seda viga parandada, loodi MTÜ Abruka Kabel ning selle kasuks on kabelialusele maale seatud 99 aastaks ka hoonestusõigus. Lisaks saarerahvale on kabeli rajamisel õla alla pannud MTÜ Vanaajamaja, MTÜ Maarja Gild, Eesti Reservohvitseride Kogu liikmed, rotariaanid, Eesti Vabadusvõitlejate Liit, Peterburi Jaani Kiriku Fond ja paljud tublid Eesti inimesed.

Kas saarel ka päris oma kogudus sünnib, näitab aeg. Esialgu jääb Abruka Valjala koguduse õpetaja Hannes Nelise teenimispiirkonda.

Vaata ka:

Meeldib 1