Dr Mari Parkkinen õnnistati Mikkeli piiskopiks

Piiskop Mari Parkkinen (Foto: Tiit Salumäe)

Pühapäeval, 3. septembril 2023 õnnistas Soome peapiiskop Tapio Luoma koos piiskoppidega Islandilt Gisli Gunnarssoni, Rootsist Karin Johanssoni, Norrast Solveig Fiske, Taanist Henrik Wigh-Poulseni ja Eestist Tiit Salumäega Mikkeli toomkirikus Mikkeli piiskopkonna kümnendaks piiskopiks Mari Parkkineni. Piiskopiristi, mitra ja saua andis peapiiskop Luoma ja piiskopirüü Oulu piiskop Jukka Keskitalo ja Lapua piiskop Matti Salomäki. Lektsioonid lugesid Mikkeli linnapea Janne Kinnunen ja Aalto ülikoolist Joan Lofgren. Jumalateenistusel jutlustas ametisse seatav piiskop Mari Parkkinen tekstile Mt 5: 43-48. Ta lõpetas oma jutluse sõnadega: „ Täna pühitsetakse mind Mikkeli piiskopkonna piiskopiks. Olen üks osa piiskoppide ketis. Omalt poolt tahan ehitada osaduse hoidmist piiskop Salomäe kombel, teenimise, julgustamise ja õnnistuse saamisega. Usun, et koos suudame ehitada sellist osadust ja koostööle kutsuda meid kõiki. Vanal 1935 aastast pärit piiskopirüül on Paavali Juusteni Soome kirikukroonika algussõnad ladina keeles ”Per redemptionem Domini nostri Jesu / Christi haeredes vitae coelestis.” (Issanda Jeesuse Kristuse lunastustöö põhjal oleme taevase elu pärijad). Osadus sünnib Jeesuse lunastustöö kaudu, me oleme taevase elu pärijad.“

Hetk ordinatsiooniteenistuselt (Foto: Tiit Salumäe arhiiv)

Jumalateenistusel teenisid kaasa piiskop Munib Younan Jeruusalemmast ja piiskop János Szemerei sõpruskirikust Ungarist. Muusikaga teenisid kaasa organist Laura Hintsala ja Mikkeli linnaorkester Erkki Lasanpalo juhatusel, liturgiakoor ja ühendatud koolikoor. Jumalateenistus kanti üle ja on vaadatav Soome televisioonis https://areena.yle.fi/1-63782088

Mari Parkkinen sünd 6. septembril 1971, alustas kristliku meediatööga ja oli 2014 – 2017  Soome Misjoniseltsi teenistuses Jeruusalemmas. Ordineeriti vaimulikuks 2010, sai teoloogia doktoriks 2021, ta oli Imatra koguduse õpetaja.