Eesti Kirik 06.12.2023 (diginumber)

Ülevaade sellest, mida pakub oma lugejatele ajaleht Eesti Kirik oma diginumbris nigulapäeval, 6. detsembril Issanda aastal 2023

Kuigi 24. novembril Tallinnas usuteaduse instituudi ruumes toimunud EELK XXXI Kirikukogu 5. istungjärgu päevakorras oli mitmeid kaalukaid teemasid, kaalus kõik üles kolme uue piiskopi valimine. Vahendab peatoimetaja Liina Raudvassar. (Loe pikemalt)

„Advendiaeg julgustab meid võtma tõsiselt, leidma rahu ja rõõmu justnimelt lihtsates asjades, just nagu alandlik Kuningas tuli lihtsal eesli, mitte uhke sõjaratsu seljas või aulises kaarikus,“ kirjutab kolumnist Toomas Nigola. (Loe pikemalt)

„Jõulukuu esimese päeva hommikul kõlasid Tallinna toomkiriku kellad, mis kutsusid osalema ajalehe Eesti Kirik 100 aasta juubeli jumalateenistusel. Samal hommikul süüdati paljudes koolides juba esimesed advendiküünlad,“ alustab juhtkirja assessor, piiskop electus Anti Toplaan. (Loe pikemalt)

Eesti Kiriku 100. juubelit tähistasime lehe sünnilinnas Tallinnas Eesti Kiriku päevaga. Pärast tänujumalateenistust Tallinna toomkirikus oli Toomkoolis koosviibimine, kus avati lehe ajalugu kajastav rändnäitus „Sada aastat vaimuvalgust – Eesti Kirik 100“, toimus paneeldiskussioon, mida juhatas Eesti Kiriku kolumnist Janek Mäggi ning osalesid Bianca Mikovitš (Maaleht), Hans H. Luik (Ekspress Grupp), Martin Šmutov (Õhtuleht), Liina Raudvassar (Eesti Kirik) ja peapiiskop Urmas Viilma. Päevale pani punkti Eesti Kiriku videouudistest valminud mosaiikfilmi vaatamine ja sünnipäevatordist osa saamine.

Eesti Kiriku juubeli puhul toimunud Eesti Kiriku päeval esitleti videouudiste mosaiikfilmi. Filmi pani kokku video- ja audiospetsialist Joonas Taniloo koostöös peatoimetaja Liina Raudvassari ning toimetaja Kätlin Liimetsaga.

Eesti Kiriku päevast saab eraldi vaadata videouudiseid prof Priit Rohtmetsa loengust, tervituskõnedest, vestlusringist ja sõnaviipest sajandi tagant.

„Olen muinasjuttu kirjutatud, nüüd võin rahulikult pensionile jääda,“ ütleb detsembris emerituuri siirduv piiskop Tiit Salumäe rahulolevalt Eesti Kirikule. (Loe pikemalt)

Lõppenud kirikuaastal tegi Eesti Kirikule iganädalast kaastööd Tallinna toomkoguduse abiõpetaja Joel Siim, kellelt sai iga lehenumbri leheküljel „Pühapäevaks“ lugeda eeloleva pühapäeva kirjakoha lahtimõtestamist ja selle juurde liidetud palvet. Toimetus tänas vaimulikku lugejaid rikastava panuse eest ja palus lühikese intervjuu. (Loe pikemalt)

Nõnda nagu iga kuu esimesel nädalal, nii ilmub ka detsembris misjoniveerg õpetaja Annely Neamelt.

Avaldame Tartu ülikool, baltisaksa kirjanduse teaduri, dr theol Tiina-Erika Friedenthali artikli, mis põhineb Eesti Piibliseltsi XXX piiblipäeval 28.10.2023 EELK Usuteaduse instituudis peetud ettekandel „Eesti- ja Liivimaal 17. ja 18. sajandil välja antud piiblite eessõnad ja lisad“. (Loe pikemalt)

Detsembris teeb pildipalveid Maarja – Magdaleena koguduse liige Jaanus Rooba, uuel kirikuaastal avab pühapäeva teemasid õp Hedi Vilumaa ja jutluse on sel nädalal kirjutanud misjonärist õpetaja Joona Toivanen.

Loe lisa: