Eesti Kirik 22.03.2023

Ülevaade sellest, mida pakub oma lugejatele ajaleht Eesti Kirik 22. märtsil Issanda aastal 2023

Paastuaeg on Jumala armu kool, kirjutab Eesti Kiriku avaloos Rakvere koguduse õpetaja Tauno Toompuu.

Kolumnis kutsub Jaan Tammsalu meid endas usku kasvatama, kirjutades kulgemisest Jumala armastuse hõlmas.

Jutluse on lehele kirjutanud Jõelähtme koguduse õpetaja Margus Kirja ja päevasõna selgitab õpetaja Joel Siim.

2023. aastal on ajalehel Eesti Kirik kaks olulist tähtpäeva: 4. märtsil tähistasime taasilmumise 33. aastapäeva ja esimesel advendil täitub 100 aastat esmailmumisest.  Väärikate tähtpäevade puhul kutsume kogudusi annetama Eesti Kiriku kodulehe tarvis. Anname ülevaate veebimeedia tööst.

Teie valikul, head lugejad, toimub suvine Eesti Kiriku lugejareis Haapsallu ja Hiiumaale 28.-29. juunini. Reisikava täpsustub, Haapsalus võtab meid vastu piiskop Tiit Salumäe.

Toimetaja Kätlin Liimets on teinud kokkuvõtte usundiõpetuse olümpiaadist ja kinnitab, et olümpiaadi tase oli väga kõrge. Ta ütleb, et noored olid väga motiveeritud. Olümpiaadi võitis Artur Skatšov Kohilast.

Tallinna toomkirikus ordineeriti viis diakonit. Tartu Maarja koguduses seati ametisse diakon Urmas Saupõld.

Äksis toimunud sinodil vaadati tagasi möödunud aastale Tartu praostkonnas ja valiti praostiks Kristjan Luhamets. Järgmisel päeval toimus Tallinna praostkonna sinod Jaani kirikus, uueks praostiks valiti Jaak Aus.

Kolm aastat edasi lükkunud kirikupäev ja laulupidu Viljandis võiks puudutada isiklikult igat peolist, loodab sihtasutuse äsja valitud juht Tuuliki Jürjo.

Jätkub kirikuloolase Priit Rohtmetsa järjejutt teoloogilistest vooludest kirikus.