Järgmine Euroopa noorte aastavahetuse kokkutulek toimub Tallinnas

Eesti esindajad Taizé vennaskonna prioori vend Matthew ümber (foto: Taizé-Ljubljana kokkutuleku leht sotsiaalmeedias)

Tuhanded noored üle Euroopa on neil päevil kogunenud Taizé vennaskonna traditsioonilisele aastavahetuse kokkutulekule, mis sedapuhku toimub Sloveenia pealinnas Ljubljanas. Aasta eelviimase päeva õhtupalvusel tehti seal teatavaks uudis, et järgmine kokkutulek leiab aset 2024/25 aastavahetusel Tallinnas.

Iga aasta lõpul kogunevad tuhanded erinevatest riikidest ja erineva religioosse taustaga noored viieks päevaks ühte suuremasse Euroopa linna, et palvetada ja osaleda kohalike inimeste ning koguduste elus.

Osalejad asuvad teele, lahkudes turvaliste koduseinte vahelt,
- et saada osa kohalike külalislahkusest,
- et õppida tundma nende kultuuri ja osaleda nende igapäevaelus,
- et kohtuda teiste noortega Euroopast ja kaugemaltki,
- et otsida elu mõtet läbi palve, vaikuse ja laulu, isikliku mõtiskluse ja arutelu,
- et siseneda üheskoos uude aastasse.

Vastutasuks
- avavad kohalikud oma uksed,
- võtavad vastu võõraid ja
- on valmis mõneks ajaks jagama nendega oma igapäevaelu.

Eesti esindajad vend Matthew ümber

See nõuab kõikidelt vastastikust usaldust ning seega saab kokkutulekust näide sellest, kuidas on võimalik elada üksmeeles ja sõpruses.

“Usalduse palverännaku” nime all peetavat Euroopa kokkutulekut korraldab Taizé Vennaskond kohalike koguduste ja kohalike linnavõimude abil.

Eestile seni lähim kokkutulek toimus 2016. aastal Riias.

Eesti Kirikute Nõukogu kutsel leiab kokkutulek Tallinnas aset 2024. aasta 28. detsembrist 2025. aasta 1. jaanuarini.

Teretulnud on kõigi eestpalved suursündmuse hea kordamineku eest ning peagi ka kõik vabatahtlikud abilised, kes saavad kaasa aidata sündmuse õnnestumisele.

Vaata ka:

Meeldib 3