Järvamaa kogudused õppisid, kuidas kriisideks valmis olla

Kriisivaru ülevaatus (Foto: Kätlin Liimets/Eesti Kirik)

Vaimulike konverentsil rääkis siseministeeriumi esindaja Annes Kalle koguduste ja vaimulike rollist erinevate kriiside lahendamisel. Selle olulise teema jätkuna toimus Järva-Jaanis 9. veebruaril Järva praostkonna konverents, kus räägiti koguduste valmisolekust kriisiolukordadeks juba lähemalt. Ettekandeid olid kutsutud pidama Kaitseliidu, Naiskodukaitse ja päästeameti esindajad.

Konverentsist ülevaate teinud Kätlin Liimets kirjutas kirikulehes: “Kriis.ee kodulehelt võib lugeda, et „iseseisev hakkamasaamine ja igaühe roll kriisideks valmistumisel on väga oluline. Kriisi korral võib abi kohale jõuda eeldatust hiljem. Seega on tähtis, et igaüks mõtleks enda ja oma pere jaoks läbi, kuidas saada hakkama siis, kui elutähtsad teenused (soojusvarustus, elekter, veevarustus ja kanalisatsioon, sideteenus jm) peaksid katkema“. See nõuanne kehtib ka kogudustele.” Üldise soovitusena konverentsilt jäi aga kõlama: mitte paanikat külvata, vaid suurendada valmisolekut!

Loe lähemalt:

Kätlin Liimets “Mitte paanikat külvata, vaid suurendada valmisolekut!”, Eesti Kirik 22.02.2023

Kätlin Liimets “Koguduste roll toimetulekul kriisidega”, Eesti Kirik 22.02.2023