Õpetaja Markus Vaga seati New Yorgi EELK Lexingtoni Aveneu koguduse õpetaja ametisse

Peapiiskop Urmas Viilma ja õp Markus Vaga

Põhja-Ameerikas visiidil viibiv peapiiskop Urmas Viilma seadis esmaspäeval, 23. oktoobril New Yorgi EELK Lexingtoni Aveneu koguduse õpetaja ametisse õp Markus Vaga.

Õp Vaga määrati koguduse õpetaja ametisse juba 18. jaanuaril 2023 pärast seda, kui õp Uudo Tari emerituuri läks. Lisaks New Yorgi eestikeelsele kogudusele teenib Markus Vaga juba aastast 2020 ka EELK Baltimore’i Markuse kogudust.

Ka Markus Vaga isa Thomas Vaga teenis kogu oma elu kuni igavikku kutsumiseni käesoleva aasta suvel vaimulikuna eestlasi paguluses nii Rootsis, Kanadas kui Ameerikas.

Meeldib 1