Raamatu „Üheskoos kirik” II osa esitlus

Raamatu „Üheskoos kirik” II osa esitlus

EELK Usuteaduse Instituudil on hea meel kutsuda kõiki huvilisi raamatu „Üheskoos kirik” II osa avalikule esitlusele 15. detsembri südapäeval. Kaheosalise ametlike teoloogiliste dokumentide kogumiku „Üheskoos kirik“ I osa ilmus 2022. aasta lõpul.

„Üheskoos kirik“ koondab Luterlikus Maailmaliidus ja Evangeelsete Kirikute Osaduses Euroopas toimunud ning Porvoo Osaduseni viinud õpetuskõneluste ja teoloogiliste uurimisprotsesside tulemusi. Need kolm kirikuosadust on oikumeenilisel maastikul Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku päriskodu, leiavad teose väljaandjad.

Kui kogumiku I osa (367 lk) fookuses olid n-ö klassikalised õpetusküsimused, mis on seotud kiriku (enese)mõistmisega: mida tähendab kirik, kiriku ühtsus ja kiriku(te) osadus, Pühakiri, armulaud, amet ja teoloogia(haridus), siis II osa (519 lk) suunitlus on praktilisem ja kontekstuaalsem ning keskendub olulistele suhteväljadele kirikliku ja kristliku elu väljendustes: misjon ja diakoonia, mis ei ole taandatavad üksnes spetsialiseerunud erivaldkondadeks kiriklikus tegevuses, vaid iseloomustavad kirikuks ja kristlaseks olemist kui sellist laiemalt, suhe ühiskondliku avalikkusega laiemalt, aga ka suhe teiste religioonidega ning erilisel kombel Iisraeli ja juutidega.

„Üheskoos kirik“ pakub põneva vaatenurgaga ja mitmemõõtmelise sissejuhatuse kristlikku vaimsusesse, mis avab ja toetab inimelu eluna osaduses, trotsides ja teisendades suhete vältimise, pärssimise ja lõhkumise tungi.

Kogumiku koostajad on Thomas-Andreas Põder, Kadri Lääs ja Kadri Eliisabet Põder.

EELK Usuteaduse Instituudi punases auditooriumis (Pühavaimu 6, Tallinn 2. korrus) toimuva esitluse kava on järgmine:

12.00 palvus
12.10 sõnavõtud
12.40 soe jook ja suupisted – paralleelselt raamatu müük (esitlushind!).

Arvestamaks suupistetega, palutakse tulijail võimalusel oma tulemisest märku anda hiljemalt 6. detsembriks siin.


Vaata ka:

  • EELK Usuteaduse Instituudi koduleht eelkui.ee

Lisa kommentaar