Teeliste Kirikute uksed on avatud

Teeliste Kirikute uksed on avatud

Teeliste Kirikud tutvustavad kohalikule reisihuvilisele ja Eestit külastavale turistile suveperioodil avatud, kauneid ning paljuski unikaalseid Eesti eri konfessioonide sakraalhooneid: kirikuid, kabeleid, palvemaju ja kloostreid.

Ei maksa peljata pühakodadesse sisse astumist – need on avatud kõigile huvilistele!

Teelise Kirikute kodulehelt saab informatsiooni enam kui 400 Eesti pühakoja kohta eesti ja inglise keeles. Lisaks kirikute kontaktandmed neile, kes soovivad külastuse eelnevalt kokku leppida; samuti jumalateenistuste ja palvuste ajad.

Vähe teatakse, et paljude pühakodade juures leiduvad majutusasutused, mis pole mõeldud vaid kirikuga seotud inimestele, vaid nendes võib öömaja leida iga väsinud rändur. Info majutusega pühakodade kohta on trükises välja toodud.

Teeliste Kirikud ootavad külla kõiki huvilisi – olgu siis pühaduseotsijaid, arhitektuuri-, ajaloo- ja kultuurihuvilisi või lihtsalt oma reisil kirikute juurde sattunud rändureid!

Kõigil on võimalik anda ka oma panus tänapäeva palverännaku radade koostamisele, saates infot põnevate ning vähemtuntud religioossete vaatamisväärsuste kohta: teelistekirikud@ekn.ee

Vaata lisa:

Giidireis Teeliste Kirikud

Jaakobitee palveränd

Palverännutee Piritalt Vastseliina

Pastoraat

Lisa kommentaar