Võru praostkonna tänavuaastase lastelaagri teemaks oli “Tormidest läbi kantud”

Võru praostkonna tänavuaastase lastelaagri teemaks oli “Tormidest läbi kantud”

Hetk Võru praostkonna lastelaagrist “Tormidest läbi kantud”

5.-7. juulil Võrumaal Tiri külas Maamehe Golfi talus toimunud tänavune Võru praostkonna laste- ja noortelaager kandis pealkirja “Tormidest läbi kantud”. Jumala armu läbi sai iga-aastane kolmepäevane telklaager toimuda järjepidevalt juba neljateistkümnendat korda ja tõi kokku umbes poolsada last erinevatest Kagu-Eesti paikadest. Laagri peakorraldaja oli misjonär ja Võru praostkonna lastetöö sekretär Salome Olenius, keda toetasid kohalike koguduste vaimulikud ja aktiiv, sh lapsevanemad ja pühapäevakoolide õpetajad.

Seda, et varasematest laagritest on osalejatele jäänud head mälestused, tõendab asjaolu, et laagrit ootavad lapsed alati pikisilmi ja enamus lapsi olid osalemas juba päris mitmendat aastat järjest, ehkki alati võib laagrist leida ka uusi tuttavaid. Kõige noorem osaleja oli kuuekuune ning vanim 19 aastane.

(Foto: Marie Nigola)

Laagri põhirõhk oli läbi piiblilugude õpetada Jumalat usaldama kõigis elu jooksul ette tulevates raskustes ning elutormides. Üksnes Jumala peale saame kindlalt ja täielikult oma lootuse rajada. Jumala sõnast olid kantud kõik laagritegevused, nagu näiteks rühmatööd eri vanusegruppides, maastikumäng, jumalateenistused, palvused ja õuemängud. 

Laagripaigas tuli hästi esile Võrumaa maastiku ilu. Talu lähedal olevat ja läbi metsa ning põldude looklevat golfirada kasutati maastikumängu läbiviimiseks. Raja kaheksas peatuspunktis anti lastele lahendada erinevaid ülesandeid ning kogu teekond mängus oli justkui laevareis või nagu inimese elutee koos oma kõikide võimalike ettetulevate rõõmude ja muredega.

(Foto: Marie Nigola)

Ava- ja lõpujumalateenistused viidi läbi lähimas, Pindi kirikus. Hommiku- ja õhtupalvused peeti Võru praostkonna vaimulike juhtimisel kohapeal. Palvusi saatis muusikaga praostkonna noortejuht Olli Olenius koos vabatahtlike lauljate ja pillimängijatega.

Laagri järel jätkus osalejatel korraldajatele rohkelt tänusõnu ning omi tänusõnu jagas korraldaja Salome ka korraldusmeeskonnale ja igale laagrist osalejale.

Laagrit toetasid Coop Põlva, AS Lõuna-Pagarid, Kaitseliit, Isamaa erakond ja Võru praostkonna kogudused.

Meeldib 2

Lisa kommentaar