Haapsalu koguduse uus õpetaja seati ametisse

Õp Mart Salumäe ametisseseadmine (foto peapiiskop Viilma erakogust)

Pühapäeval, 11. veebruaril toimus Haapsalu toomkirikus pidulik jumalateenistus, kus peapiiskop Urmas Viilma koos assistentidega seadis õp Mart Salumäe Haapsalu Püha Johannese koguduse õpetaja ametisse.

Õpetaja Mart Salumäe valiti koguduse nõukogu poolt Haapsalu koguduse 26. luterlikuks õpetajaks eelmise aasta lõpus seoses koguduse senise õpetaja, piiskop Tiit Salumäe siirdumisega emerituuri.

Peapiiskoppi assisteerisid ametisse seadmisel piiskop emeeritus Tiit Salumäe ja praost Kaido Saak. Vaimulikest teenisid teenistusel veel praostkonna vikaarõpetaja Kristel Engman, Kaitseliidu peakaplan Peeter Paenurm ja Politsei- ja Piirivalveameti kaplan Tuuli Raamat. Jutlustas Mart Salumäe ja laulis koguduse koor Lia Salumäe juhatusel.

Jumalateenistusele järgnes kirikukohv Haapsalu Jaani kirikus, mille oli ette valmistanud Haapsalu koguduse “Piibel köögis” toimkond. Kohvilauas kõneles peapiiskop Urmas Viilma korraldajate oma palverännukogemustest ja piiskop emeeritus Tiit Salumäe näitas pilte oma introduktsioonipäevast 48 aastat tagasi.

Vaata ka:

Meeldib 1