Jaan Lahe seati ametisse Tallinna Kaarli koguduse abiõpetajaks

Jaanuarikuu teisel pühapäeval, 14. jaanuaril, seadis peapiiskop Urmas Viilma Tallinna Toompea Kaarli koguduse abiõpetaja ametisse õpetaja Jaan Lahe, kes kuni eelmise aasta lõpuni teenis abiõpetajana Tallinna Mustamäe Maarja-Magdaleena koguduses.

Jaan Lahe pärast Tallinna Kaarli koguduse abiõpetajana ametisse seadmist 14.01.2024 (Foto: Erik Peinar)

Peapiiskoppi assisteerisid ametisse seadmisel koguduse õpetaja praost Jaak Aus ja abiõpetaja Kaisa Kirikal. Jumalateenistusel jutlustas Jaan Lahe ja teenisid lisaks eelnimetatutele veel diakonid Saima Sellak-Martinson ja Meelis Holsting. Organistiks oli jumalateenistusel Piret Aidulo ning trompetit mängis Samuel Jalakas.

Kaarli koguduse abiõpetaja ametisse seatud Jaan Lahe ordineeriti diakoniks 30. detsembril 1997 ja õpetajaks 29. augustil 2000. aastal. Diakonina teenis ta aastatel 1997-1998 Leesi Katariina kogudust. Pärast preestriordinatsiooni teenis Jaan Lahe aastatel 2000–2001 Lääne-Harju vikaarõpetajana ja aastatel 2001–2006 Paldiski Nikolai koguduse õpetajana. Aastatel 2006-2007 oli Jaan Lahe Viimsi Püha Jaakobi koguduse õpetaja ja alates 2007. aastast Tallinna praostkonna vikaarõpetaja. 2017. aastal kutsus Mustamäe Maarja-Magdaleena kogudus Jaan Lahe omale abiõpetajaks, kus ta teenis kuni 2023. aasta lõpuni.

Jumalateenistuse lõppedes õnnitles peapiiskop ametijuubeli puhul ka Kaarli koguduse õpetajat Jaak Ausi, kelle ordinatsioonist möödus 12. jaanuaril 30 aastat.

Vaata ka:

Meeldib 1