Eesti Kirik 17.11.2021

Möödunud nädalal oli Tartus konverents, kus kõneldi Eesti elanike maailmapildist ja kokkuvõttega räägitust tänast lehte ka alustame.

Kolumnist Urmas Nõmmik jõuab Surnumere lähedalt leitud käsikirjade ja piiblitekstide versioonide paljususe juurest tõdemuseni, et kui kristlane, kogudus või kirik tahavad teha terviklikke teoloogilisi otsuseid, siis on kõige rohkem potentsiaali seal, kus lastakse Piiblil, kultuurilisel kontekstil ja isiklikul kogemusel rahulikult dialoogi pidada.

Arvamusloo autor on Rain Soosaar ja rändekriisi taustal kirjutab ta sündmustest Poola-Valgevene piiril.

Vaktsineerida või mitte vaktsineerida, küsib Katri Aaslav-Tepandi meie lehe suures loos.

Lehes on intervjuu dr Arne Hiobiga, kes on toimetanud trükki kristliku mõtleja Fanny de Siversi kogutud teoste V köite.

Raamatut esitletakse Tallinna Jaani kirikus reedel, 19. novembril kell 18. Raamatu põhjal valminud lavakava esitab Guido Kangur, elektrikitarril musitseerib Raul Ukareda.

Kaitseliit tähistas hiljuti 103. aastapäeva ja küsime mõnelt vaimulikult, miks nad peavad oluliseks kuuluda Kaitseliitu.

Muinsuskaitseamet tunnustas möödunud nädalal aastapreemia kandidaate ja kuulutas välja laureaadid.

Veel saab lugeda, et Lüganusel seati kogudust teenima diakon Ulvar Kullerkupp, Rootsi-Mihkli kirikus aga diskuteerisid EKNi liikmeskirikute esindajad selle üle, missugune on EELK.

Ilmub viimane osa järjeloost Roman Toist. Jutluse on kirjutanud lehele teoloogiadoktor Kaido Soom.