22. pühapäev pärast nelipüha: Usuvõitlus

Õp Enn Auksmanni mõtisklus

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)

Kristlase elu juurde kuulub usuvõitlus – sisemine võitlus Jumala usaldamise eest. Jee­suse õpetuses ja Tema lunastustöös on meile ilmutatud kõik õndsuseks vajalik. Selle läbi kinnitab Jumal oma ustavust ja armastust inimese vastu. Enam suuremat tunnus­tähte kui Jeesus Kristus meile ei anta. Jumalat usaldades ja Kristuse eeskuju järgi elades saavad kristlased maa soolaks ja valguseks – tõsiselt võetavaks tunnustäheks otsijatele ja kahtlejatele.

Me palvetame: Issand Jeesus Kristus, Sa oled oma koguduse kutsunud olema maale soolaks ja maailmale valguseks. Ärata meid igasugusest loidusest, valmista Sind teenima ja Sinu nime kuulutama, kes Sa koos Isaga Püha Vaimu ühtsuses elad ja valitsed igavesest ajast igavesti.

Vaata ka:

Meeldib 1