23. pühapäev pärast nelipüha: Andke üksteisele andeks

Video: õp Enn Auksmanni mõtisklus

Sinu käes on andeksand, et Sind kardetaks. (Ps 130:4)

Pühapäeva piiblitekstid räägivad andeksandmisest ja sellest avanevast inimestevahe­lisest armastusest. Kogu meie elu aluseks on andeksandmine, mille saame Kristuse lunastustöö kaudu. See kohustab meid suhtuma ka oma ligimesse sõbralikult, lahkelt ja andeksandvalt. Niisugune hoiak teeb võimalikuks selle, et Jumala mitmesugused annid saavad meie keskel reaalsuseks kogu oma rikkuses.

Me palvetame: Armuline Jumal, Sina ilmutad oma väge halastuse ja armastuse kaudu. Muuda ja uuenda meid, et õpiksime üksteist armastama, nagu Sina armastad meid, ja andeks andma, nii nagu Sina andestad meile. Luba oma lepituse väel aidata seda kannatavat maailma. Seda palume Jeesuse Kristuse, Sinu Poja, meie Issanda läbi.

Vaata ka: