Eesti Kirik 30. septembril

Ajalehe Eesti Kirik seekordsest numbrist saab lugeda:

Eesti Kirik 30.09.2020
  • Sel aastal pälvis EELK elutööpreemia emeriitpiiskop Einar Soone. Ühistele teenimis– ja kaastöölise aastatele vaatavad tagasi emeriitpeapiiskop Andres Põder, assessor Ove Sander, Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus, pastoraalseminari juhataja assistent Liina Sander ja muusikateadlane Eerik Jõks.
  • Suure loo fookuses on eestlasest maailmakodanik, maailmas tuntust kogunud heliloojaja esseist Jüri Reinvere, kellega tema Saksamaa Maini-äärses Frankfurdis kohtus õpetaja Kristel Neitsov-Mauer. Reinvere, kes on paar aastat Helsingi ülikoolis ka teoloogiat ja klassikalist filoloogiat õppinud, on kasvanud luterlikus perekonnas, tunneb end selles maalähedases teoloogias nagu kala vees ja on kiriku juurde jõudnud muusika kaudu.
  • Rõõmus uudis pärineb pealinnast: Kaarli koolil valmis juurdeehitus ja peapiiskop Urmas Viilma õnnistas selle.
  • „Täna tähistab kristlik maailm püha kirikuisa Hieronymuse mälestuspäeva. Kirikud, piibliseltsid ja paljud teised organisatsioonid on kuulutanud käesoleva aasta piibliaastaks, et tähistada ühiselt 1600 aasta möödumist püha Hieronymuse surmast,“ kirjutab pühakirja tõlkimise teemalises juhtkirjas piiskop Tiit Salumäe.
  • Tartu Pauluse koguduse õpetaja Kristjan Luhamets rõhutab kolumnis, et usu saladus seisneb puhtas südametunnistuses: „Oma südant tuleb hoida. Ei ole sugugi vähetähtis, milline on meie isiklik elu, see tänapäeva püha ja puutumatu eraelu.“
  • Tegevtoimetaja Liina Raudvassar arvamusloo teemaks on meedia ümarlaud, kus arutati millisel kursil võiks kristlik meedia püsida.
  • Kolga-Jaani koguduse õpetaja Peeter Parts sai 60 aastaseks ja Võru koguduse õpetaja Andres Mäevere 70.
  • Jätkame hingehoiuveeruga. Sel korral teeb hingehoidja ja superviisor Kai Jõemets sissevaate hingehoidja argipäeva.
  • Laupäeval toimub juunis taaspühitsetud Kärdla kirikus tänukontsert neile, kes on toetanud pühakoja taastamist. Laulab tuntud ooperilaulja Ain Anger.
  • Eestis tegutseb SA Kutsekoda, kes on MTÜ Eesti Kaplanite Kutseühing andnud õiguse jagada hingehoidja ja kaplani kutseid. Hetkel on avatud uus taotlusvoor, dokumente oodatakse 15. oktoobriks. Teemat avab EKKÜ juhatuse liige Igor Miller ja kommenteerivad peakaplanid.
  • Kuidas läheb haiglate ja hoolekandeasutuste kaplanaadil jagab vanemkaplan Katri Aaslav-Tepandi.
  • 5. oktoobril möödub piiskop Tiit Salumäel ordinatsioonist 45 aastat. Sel puhul avaldame tema ordinatsioonijumalateenistusel peetud jutluse. Piiskop Salumäe ordineeriti koos Villu Jürjo, Toomas Lepa ja Georg Lillemäega.
  • Kuusalu koguduse õpetaja Jaanus Jalakas on käinud oreliprofessor Andres Uiboga orelireisil Viljandimaal ja annab sellest põhjaliku ülevaate.
  • Saabumas on 18. pühapäev pärast nelipüha ja lehejutluse on kirjutanud Põlva koguduse abiõpetaja Jaak Pärnamägi.

Head lugemist!