Juunikuu tsitaate

„Haridus on kultuuri funktsioon, ent kultuuri funktsioon on ühiskonna liikmete vastutusrikas koostöö Jumala viinamäel.“

Randar Tasmuth, Eesti Kirik 24.06.2020

„Oma vaimulikuks olemise alguses pidasin ka ühe jõulukõne, milles võrdlesin vaid kord aastas kirikusse tulijaid koduhanedega. /…/ Eakas kirikuteenija arvas pärast seda jumalateenistust, et koduhaned järgmisel aastal ei tule.“

Jaan Tammsalu, Eesti Kirik 24.06.2020

„Täna räägitakse palju armastusest. Jumal on armastus. Kuid armastus ei ole Jumal. Armastusest võib saada ebajumal. Seda õilsamat väärtust Jumala asemele asetades võime sattuda eksiteele ja hukatusse.“

Joel Luhamets, Eesti Kirik 24.06.2020

„Pühakiri tervikuna on jutustus eksinute teelkäimisest ja koju tagasi jõudmisest. Otsimisest ja leidmisest.“

Anu Konks, Eesti Kirik 24.06.2020

„Jeesuse kuulutuse keskmes on abi vajav inimene, ühel või teisel moel nö täisväärtuslike hulgast väljajäänu.“

Tiina Janno, Eesti Kirik 24.06.2020

„Hinge tervise alus on lähedane osadus oma Loojaga, elu Jumala lapsena. Siiras usk aitab eristada tähtsaid ja vähem tähtsaid asju, teha olulisi ja õigeid valikuid ning vältida seda, mis hingele kahju teeb. Religioon loob korrastatud ja mõtestatud maailma, kus maisele mõõtmele on vastukaaluks ka vertikaalne taevane mõõde.“

Tiina Janno, Eesti Kirik 10.06.2020

„Kui kirikule süda anda, siis täielikult ja see võiks olla üks põhimõte kirikutöös.“

Imbi Laas, Eesti Kirik 24.06.2020

„Meenub kunagi kuuldud mõttekild, et Jumal on džentelmen, kes ei tungi vägisi inimese südamesse ja ellu. Ta annab endast märku, koputab südame ukse taga ja laseb inimesel endal valiku langetada. Jumal on meile kinkinud valikuvabaduse.“

Rene Reinsoo, Eesti Kirik, 17.06.2020

„Tasakaal pole eesmärk omaette, tasakaalu annab rahu, mis tuleneb suhtest Jeesusega. Kui me ei leia rahu, siis vähemasti teame, mille poole läheme. Kui ühel hetkel same aru, et oleme tasakaalus ja rahus/rahul, siis oleme ka valmis minema igavesse ellu.“

Igor Gräzin, Eesti Kirik 17.06.2020

„Koroonakriisi ajal kuulsin rõõmuga, et vald on organiseerinud vabatahtlikke, kes helistaved üksikutele vanainimestele koju, et uurida, kuidas neil läheb. Võib-olla see ongi kiriku sajanditepikkuse töö vili, et ühiskonnas sellised asjad toimivad.“

Meelis-Lauri Erikson, Eesti Kirik 17.06.2020

„Inimesed igatsevad vastuseid oma küsimustele, igatsevad evangeeliumi kuulda. Inimesed otsivad lõpuks kirikust igavesi väärtusi, suuremat kui olmeelu ja probleemid.“

Timo Švedko, Eesti Kirik 17.06.2020

„Mõnikord jääb mulje, et arvatakse, justkui keegi teine peaks toimetama, et oleme vaesed, kõike tuleb teha vaid projektirahadega. Kuidas kodus on? Kas võõras peab muretsema koduremondi eest?“

Juhan Rumm, Eesti Kirik 17.06.2020

„Kui vaid pool oma ajast Jumalale pühendaksime, oleks elu Eestimaal teistsugune.“

Milvi Selberg, Eesti Kirik 17.06.2020

„Näha ja viljeleda tõelist teoloogiat lahus kolmainu Jumalast ja tema kirikust kuulub pigem täitmata jäävate soovunelmate maailma.“

Ove Sander, Eesti Kirik 17.06.2020

„Mida rohkem end Jumalale avan, seda rohkem tunnen vabanemist, et mitte mina ei teeni, vaid kõik see antakse.“

Kristjan Paju, Eesti Kirik 10.06.2020

„Jah, ärevaks tegevatesse aegadesse peaksime tõsiselt suhtuma ja endalt küsima, mis on mulle päriselt tähtis. Kus on mu aare? Mille või kelle küljes on mu süda? Kellele või millele ma loodan? Oh kui palju oleme otsinud abi või küsimustele vastuseid igalt poolt mujalt, kuid mitte oma Loojalt!“

Reet Eru, Eesti Kirik 10.06.2020

„Paljud ilusad asjad meie elus saavad alguse sellest, et ma julgen otsustada rõõmu kasuks. See paneb liikuma energia, mis seni on kulunud eneseaasimise ja nn järelemõtlemise peale.“

Urmas Nagel, Eesti Kirik 10.06.2020

„Ühiskondi hoidev ja edasiviiv kultuur tekib vastandite pingeväljas. Egoismi ja altruismi vaheline võitlus toimub nii meie sees kui ka sootsiumis.“

Andres Lehestik, Eesti Kirik 10.06.2020

„Mõeldes sellele, kui rikas on Jumal minu ja minu lähedaste elus olnud oma heldusest, tekib tahes-tahtmata kaastunne nende inimeste vastu, kes Jumalat ei tunne, kes kannatavad teiste või ise enda poolt põhjustatud eluraskuste all.“

Rene Paats, Rene Paats

„Nii nagu Eestis, nii toimib ka Ameerikas, et kui tahame midagi korda teha, tuleb hakata ise tegema.“

Indrek Laul, Eesti Kirik 03.06.2020

„Mõistuse jaoks jõuavad inimesele Jumala sõna juhised kohale kõrvade kaudu; Jumala tegude tõendust näeme silmadega; aga kuna need tavalised vaatamisväärsused ja helid ei mõjuta inimest piisavalt, on Jumalal hea meel vahel hämmastada inimhinge silmade kaudu välguga ja kõrvade kaudu äikesega.“

Algur Kaerma, Eesti Kirik 03.06.2020

„Tähtis on kuskilt alustada, keegi ei tee meie eest seda algust.“

Raul Suurväli, Eesti Kirik 03.06.2020

„Jumalat saab mitut viisi teenida. Nii altaris ja kantslis kui ka näiteks muruniidukiga kümme tiiru ümber kiriku tehes.“

Meelis Malk, Eesti Kirik 03.06.2020