Kirikuvalitsus andis välja korraldused seoses koroonaviiruse teise lainega

Kirikuvalitsus andis välja korraldused seoses koroonaviiruse teise lainega

Konsistooriumi korraldused seoses koroonaviiruse teise lainega hakkavad kehtima alates esmaspäevast, 16. novembrist.

Eestis on jõutud COVID-19 viiruse leviku järgmisesse faasi ja olukord on kõikjal muutunud keerulisemaks. Peapiiskop Urmas Viilma selgitas korraldustele lisatud ringkirjas, et haigusega nakatunuid on juba vaimulike, nende perede ja kiriku töötegijate hulgas ja lähikontaktsete ring on veelgi laiem. Kahenädalasest eneseisolatsioonist on väljumas kirikuvalitsuse liikmed ja konsistooriumi kantselei töötajad. Haigusjuhtumeid on juba luterlikes haridusasutustes ja koguduste pühapäevakoolides. Samasugune on olukord oikumeeniliste partnerkirikute keskel.

Uutele korraldustele lisatud kirjas viitas peapiiskop Viilma Vana Testamendi Lauliku sõnadele, mis kinnitavad, et Jumalale lootes saab tulla läbi kõige keerulisematest olukordadest, kuid pani kogudustele ja kiriklikele asutustele südamele, et praegusesse olukorda suhtutaks tõsiselt ja vastutustundlikult: viiruse leviku takistamiseks tuleb järgida desinfitseerimisrutiini, isikukaitsevahendite, sealhulgas kaitsemaski kandmise kohustust siseruumides ja isolatsiooninõuete ranget täitmist nii haigestununa kui ka lähikontaktsena.

Peapiiskopi ringkirjas seisab, et advendiaeg ja jõulude pühitsemine kirikus sõltub väga palju kirikutest endist ning et hetkel sellega seoses mingeid juhiseid konsistooriumil veel anda ei ole. Riiklike regulatsioonide ja korralduste ennetamiseks soovib kirikuvalitsus anda Vabariigi Valitsusele aga selge sõnumi, et me suudame ise ilma riigi sekkumiseta oma elu kirikus viiruse levikuga seoses reguleerida. Sellega seoses võttis EELK Konsistoorium eile, 13. novembril 2020 toimunud e-hääletusel vastu uued juhised „EELK Konsistooriumi korraldused vaimulikele ja kiriklike asutuste juhtidele COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks“. Kuna osaliselt juhindutakse nendes korraldustes Vabariigi Valitsuse 12. novembri 2020 korraldusest, mis rakenduvad alates esmaspäevast, 16. novembrist 2020, hakkavad ka EELK Konsistooriumi korraldused kehtima samast kuupäevast. Uued korraldused asendavad kõik varasemad samal eesmärgil EELK Konsistooriumi poolt väljastatud korraldused ja juhised.

Urmas Viilma lisas, et järgmised nädalad võivad tuua veel täiendavaid juhiseid ja korraldusi, kui midagi täiendavat lepitakse kokku Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute juhtidega või siseministeeriumi eestvõttel. Lõpetuseks soovis peapiiskop kõigile õnnistust ja kannatlikku meelt.

Loe lisa:

EELK Konsistooriumi korraldused vaimulikele ja kiriklike asutuste juhtidele COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks