Pärnu-Jaagupi koguduse esmamainimise aastapäevaks valmisid uued altarikatted

Pühapäeval, 26. juulil tähistati Pärnu-Jaagupi kirikus koguduse esmamainimise 695. aastapäeva. Sel puhul peetud jumalateenistusel teenisid lisaks peapiiskop Urmas Viilmale (oli Pärnu-Jaagupi koguduse õpetaja aastatel 1993-2004) koguduse hooldajaõpetaja Kristiina Jõgi, koguduse diakon Jane Vain, Vändra koguduse õpetaja Ants Kivilo, assessor praost Katrin-Helena Melder ja teoloogiadoktor Ingmar Kurg.

Uus kantslipõll Pärnu-Jaagupi kirikus

Jumalateenistusel õnnistati koguduse käsitööringi liikmete valmistatud punased altarikatted, kantslipõll ja vaimulikustoola.

Teenistusel kõlasid Pärnu-Jaagupi vaimulikud rahvalaulud ansambel Jaagu-Mari esituses, orelit mängisid Aili Soonberg ja Rutt Johanson, trompetit Priit Aimla, trombooni Mart Erik Põdra ja klarnetit Taavi Reimets.

Hommikul kohtus peapiiskop Urmas Viilma palveränduritega, kes olid kogunenud Pärnu-Jaagupisse oikumeeniliste palverändurite kümnendale kokkutulekule. Vahetul ja südamlikul kohtumisel vahetati palverännakumuljeid ning kõik said peapiiskopile tema 315-kilomeetrise retke kohta Santiago de Compostelasse, mis toimus möödunud aasta novembris. Vesteldi palverännaku vaimsest poolest ja vahetati kirkamaid reisimuljeid.

Vaata ka:

Meeldib 1