Eestimaa Jaakobitee palverännuteekond on esmakordselt läbi kõnnitud

Palverändurid Tahkurannas (Foto: peapiiskop Urmas Viilma Facebooki leht)

Sellest laupäevast 20. novembrist on Eestimaa Jaakobitee – Camino Estonia – olemas mitte ainult kaardil, vaid ka päriselt läbi käiduna. “Samm sammu ette Tallinna Piiskoplikust Toomkirikust Läti piirini. Selleks kulus viis reedet-laupäeva, maikuust novembrini, kokku 10 päeva ja 250 kilomeetrit,“ kirjeldab oma Facebooki lehel ka ise kogu palverännuteekonnal osalenud peapiiskop Urmas Viilma. Nagu varasemate etappide puhul, jagab ta seegi kord pildigaleriid emotsioonide ja kaunite hetkedega – seekordses postituses novembrikuiselt ja ühtlasi viimaselt jaakobitee palverännuteekonna viimaselt kahelt etapilt Tahkurannast Läti piirini.

Peapiiskop Viilma jagab postituses palverännuteeekonna korraldajatele tänu ja kiitust ja kutsub kõiki teisigi seda teekonda läbima: „Suur tänu Eesti Jaakobitee Sõprade Seltsile, kelle liikmed on käinud läbi sadu ja tuhandeid kilomeetreid teel Santiago de Compostelasse. Ilma nende tublide naisteta, Epu, Jane ja Liinata, ei oleks Eesti jaakobiteed, Camino Estoniat, mis ootab palverändureid. Õnnistatud palverännakut kõigile – Camino Estonia ootab kõiki! Buen camino!“

Palverännuteekonna kohta saab lähemalt lugeda Eestimaa Jakobitee palverändurite kodulehelt http://camino.ee/